Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla musela ve Španělsku zavřít některé Superchargery. Kvůli koronaviru

  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Evropa je stále epicentrem koronaviru COVID-19 a ve většině zemí tak platí přísná pravidla, aby se zabránilo dalšímu šíření této světové pandemie.

Rychlonabíjecí stanice Tesla Supercharger | foto: Tesla

TIP: 3 základní pravidla, jak se v autě ochránit před koronavirem

Nouzový stav v evropských zemích, včetně Španělska, které je aktuálně jednou z nejpostiženějších zemí, už se začíná dotýkat i některých nabíječek elektromobilů. Tesla zde musela kvůli koronaviru uzavřít hned několik svých Superchargerů.

Jedná se o nabíjecí stanice, které jsou umístěné u hotelů. A v tom je kámen úrazu. Jelikož jsou teď musejí být ze zákona všechny hotely uzavřené a nesmí zde být provozované žádné služby, týká se to i poskytování nabíjení elektromobilů. Ono totiž když máte nabíječky umístěné přímo v resortech, tak už jen proto se k nim vlastně není možné bez přispění provozovatele hotelu fyzicky dostat.

Aktuálně jsou zavřené tyto nabíjecí stanice Supercharger od Tesly: Getafe, Madrid (Hotel Ramada by Wyndham), Fuengirola, Malaga (Hotel Higuerón), Tarragona (Hotel La Boella), Burgos (Hotel Landa, otevřeno ve zkrácené době).

Pro Teslu je to jistě poučné a pro příště by mohla své superrychlé nabíjecí stanice budovat tam, kde se k nim zákazníci dostanou i bez návštěvy samotného resortu. Ostatní nabíječky Tesly samozřejmě dále fungují a ve srovnání s čerpacími stanicemi, kde většinou zákazník musí k obsluze a bude tak v kontaktu s ostatními lidmi, jsou prakticky i mnohem bezpečnější v této koronavirové době, kdy jde především o to maximálně snížit riziko nákazy.

zdroj: newsmaker

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LadislavLacoTom Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Tom
Tom

Pan eTron na Fdrive bude říkat, že by se to určitě nikdy na IONITY nestalo :D :D

Laco
Laco

„Značka Izivia, dceřiná společnost francouzského energetického gigantu EDF, vypnula 189 z 217 rychlonabíjecích stanic, které tvořily páteř celé sítě nabíječek na francouzských dálnicích, a oznámila, že je neplánuje opět zprovoznit.
A pak že nepřijdou k rozumu, stačí koronavir.

Ladislav
Ladislav

Vypnutí ale nesouvisí s koronavirem, ale zanedbané revize (některé jim “probíjeli”).

Mobilní zobrazení