ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Citroën C5 Aircross: nový koncept hybridního SUV

  |  komentovat  |  autor: Ondřej Miškovský

Víte, že prarodiče Andrého Citroënu pěstovali exotické ovoce? Odtud se vzalo jméno Citroën – což je holandský výraz pro Citrón. Tolik vzdělávání a teď k jádru věci. I francouzský koncern PSA přispěchal do Paříže se svým hotovým konceptem hybridního SUV, který bude lákat na příchod sériové verze.

Nový Citroën C5 Aircross Hybrid Concept umožňuje jízdu na plně elektrický pohon v dokonalé izolaci od okolního světa. Díky hybridnímu ústrojí je možné ujet až 50 km bez emisí CO2, dojezd při elektrickém pohonu je přizpůsobený většině každodenních cest, a to i s nejvyšší možnou rychlostí dosahující 135 km/h. Lithium-iontové baterie mají kapacitu 13,2 kWh a dobít je lze za 4až 8 hodin podle zásuvky.

Bude se jednat o kombinaci benzínového motoru PureTech, elektromotoru o výkonu 80 kW a osmistupňového automatu. Ten bude doplněn o režim „brake“ pro zpomalení vozidla, aniž by bylo potřeba sešlapovat brzdový pedál. Přepínání mezi elektrickým a spalovacím motorem probíhá automaticky, ale pomocí voliče umístěného na dosah ruky řidiče na středové konzole si můžete vybrat svůj režim jízdy: ZEV, Hybrid nebo Sport.

Nový SUV C5 Aircross Hybrid Concept bude nabízet rozhraní MHI, kde příslušné informace zobrazíte na digitální přístrojové desce (ukazatel výkonu, měrky stavu baterie a benzinu, dojezd v režimu na elektrický a benzinový pohon, průtokový diagram energie a během dobíjení také ukazatel času do úplného dobití, autonomie a obnovení kapacity baterie…).

3D navigace Citroën Connect Nav zase zahrnuje specifické informace jako například dobíjecí stanice pro elektromobily. Aplikace MyCitroën umožňuje nastavit odložené dobíjení, spustit nebo zastavit dobíjení anebo se podívat na stav dobíjené baterie.

V současné době již značka nabízí několik elektrických vozů, vytvořených pro konkrétní potřeby různých skupin zákazníků: E-Berlingo, C-Zero a E-Mehari – což je takové plážové vozítko. To se u nás doposud neprodává, ale my si v redakci říkáme, že ještě 2-3 suchá léta jako to letošní a Citroën ČR ho možná zahrne do nabídky.

Citroën uvádí, že do konce roku 2023 bude elektrifikováno 80 % modelové řady a celá modelová řada do roku 2025. Všechny modely značky Citroën uvedené po novém SUV C5 Aircross budou existovat rovněž v elektrifikované verzi.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

18. 10. 2018  |  Luboš Srb  |  7 komentářů

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli očekávaný nový elektromobil Hyundai Kona Electric, který jednoznačně zaujme svým futuristicky laděným vzhledem…

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

18. 10. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Elektromobily na sebe strhávají čím dál tím větší pozornost. A to nejen svými neustále vylepšovanými specifikacemi a vlastnostmi, ale…

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

17. 10. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Tesla údajně překročila historický milník u svého nejnovějšího „cenově dostupnějšího“ elektromobilu Model 3. Vyrobila již 100 000 kusů. Tip: Tesla…

Mobilní zobrazení