Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Chystaný elektromobil BMW i4 vypadá docela normálně, zvenku i zevnitř

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Už ke konci loňského roku jsme se dozvěděli, že připravované BMW i4 bude vypadat více jako běžné auto než elektromobil. Začátkem letošního roku se pak objevily první špionské fotky, které vše potvrzují. A tentokrát máme tu možnost předběžně nahlédnout dokonce i do interiéru.

Tip: BMW i4 chce konkurovat Tesle. Výroba je zase o něco blíže

Elektromobily často vypadají jako auta z budoucnosti a někdy tak kvůli tomu až příliš poutají pozornost, což se nemusí každému úplně líbit. BMW tedy po odvážném futuristicky laděném modelu i3 (test) přijde pro změnu s elektromobilem, který bude spíše pro konzervativce.

Připravované BMW i4 bude návratem k tradičnímu designu bavorské značky, ať už jde o exteriér nebo interiér. Tedy alespoň to tak zatím vypadá, podle několika špionážních snímků, které automobilce utekly na začátku letošního roku a tentokrát ještě napodruhé z dalšího testování částečně zamaskovaného elektromobilu na silnicích v reálném provozu. Dokonce se již můžeme podívat i dovnitř, kde místo futuristické palubní desky z modelu i3 najdeme spíše tradičnější ovládací panel s obrazovkou, známý z jiných modelů německé automobilky.

Pokud jde o parametry, nový elektromobil od BMW je plánovaný až na rok 2021, takže je ještě spousta času na případné změny a úpravy. Dojezd má být až 600 km na jedno nabití, zrychlení z 0 na 100 km/hod pod 4 vteřiny. Půjde tedy o výrazný posun oproti současným elektromobilům německé automobilky. Navíc model i4 nebude jediným přírůstkem na poli plně elektrických vozů, BMW plánuje v příštích letech přijít s dalšími elektromobily.

zdroj: autoblog

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení