Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Cena akcie téměř 800 dolarů. Tesla už má vyšší hodnotu než VW a BMW dohromady

  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Tesla na akciovém trhu pokračuje v rekordním růstu. A ti, kdo sázeli proti ní, na tom těžce tratí…

TIP: Tesla je existenční hrozbou pro tradiční automobilky

Cena akcie Tesly se vyšplhala již k 780 dolarům za kus, což představuje tržní hodnotu společnosti přes 140 miliard dolarů. Hodnotnější automobilkou už zůstává jen japonská Toyota. Ale pokud by americká firma, která však není jen automobilkou, ale také technologickou společností, pokračovala ve stejném tempu růstu nadále, netrvalo by to už dlouho, aby se stala jedničkou na světě. Ale akciové trhy jsou vratké a nevyzpytatelné.

Každopádně díky novému historickému maximu na akciovém trhu dosáhla Tesla vyšší tržní hodnoty, než značky Volkswagen (něco přes 90 miliard dolarů) a BMW (něco přes 45 miliard dolarů) dohromady. Nemluvě o tom, že již dříve se Tesla stala nejhodnotnější americkou automobilkou a dokonce překonala tržní hodnotu dvou do té doby největších domácích automobilek Fordu a GM dohromady. Bude jistě zajímavé sledovat, kam až tohle bude pokračovat.

Důvodů, proč Tesla neustále roste, je samozřejmě více. Aktuálně však Tesla dokazuje, že je více než jen automobilkou a její technologie a inovace mohou znamenat velkou konkurenční výhodu nad ostatními tradičními hráči. Příkladem může být i výroba a zajištění dostatečného objemu surovin na baterie, kde velké automobilky nyní krvácejí. Tesle hraje do karet také fakt, že žádná z tradičních automobilek nedokázala vytvořit odpověď na její elektromobily a prodávat je ve vyšších počtech.

Na úspěch Tesly na akciovém trhu doplácejí tzv. short-sellers, kteří vsázejí proti této společnosti. Jen v pondělí ztratili něco kolem 2,5 miliard dolarů nebo od začátku roku 2020 již dokonce 8 miliard dolarů.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
žák 3-tí třídyAlešJosef Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Josef
Josef

Tesla teď letí vzhůru, protože shortselleři masivně ukončují své pozice na krátko.

Aleš
Aleš

jenom v tom to nebude

žák 3-tí třídy
žák 3-tí třídy

njn když tam napumpoval asi triliardu doláčů z půjček co nikdy není schopen splatit .Bodejť by cena akcií uměle neposkočila.A tu pohádku o BMW a VW si povídejte někde jinde.

Mobilní zobrazení