Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

BMW iNext ujede méně než se čekalo

  |  Ondřej Miškovský  |  3 komentáře

Němečtí inženýři ve FIZu ( výzkumném a inovačním centru) již nyní snižují odhady dojezdu nové elektrické vlajkové lodi od BMW.

BMW si od nového modelu hodně slibuje. V podstatě by to měl být elektrický ekvivalent k úspěšnému modelu X5 a BMW od začátku slibovalo dojezd okolo 700 km podle WLTP. Nyní ale tyto odhady snižuje. Podle vyjádření lidí z managementu BMW se nyní soustředí na dojezd do 600 km, což je sice skok o více než 100 km, ale pořád je to na velký crossover solidní hodnota. BMW se nikde netajilo tím, že chce konkurovat Tesle Model 3 a to jak dojezdem, tak i cenou. Velikostí spíš odpovídá ale plánovanému Modelu Y.  Tesla uvádí podobný dojezd, ale na papíře vypadá všechno lépe. Každopádně BMW kromě velkého dojezdu slibuje další libůstky v podobě inteligentního osobního asistenta, inteligentních materiálů a osvětlení.

Vůz by měl mít 2 režimy “Boost” a “Ease” kdy každý z nich nastaví auto jiným způsobem.  V režimu “Boost” využijete každého elektrického oře k dynamické a přitom bezemisní jízdě, kdy volant a displeje jsou natočeny směrem k řidiči, zatímco v režimu “Ease” se volant odsune a vytvoří otevřenější prostor před řidičem. Displeje se změní do režimu “objevování” a umožní cestujícím ve spojení s navigací lépe poznávat prostředí ve kterém se pohybují společně s nabídkou zábavných akcí, restaurací apod.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Petr OndráčekPetrJan Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan
Jan

Nevěřím ani těch 600. Dlouho mi vrtá hlavou otázka, na kterou se nikdo neptá. Když prostě tím elektronesmyslem nedojedu domů (prostě se vybije baterka 30 km od baráku), tak kurva co potom ? Odtah !

Petr
Petr

A co takhle kolona v zime na D1..topim, svitim…a za par hodin jsem se svym na zcela nabitym vozem v pi.. Kdyz jsme u te spotreby, zajimalo by mne kolim to teda v realu ujede kdyz pojedu normalne jak jezdim, svizne a mirne nad limit? 400 km nebo mene?

Petr Ondráček
Petr Ondráček

Netvrdím že je elektromobilita špatná, jako ing. elektroniky staré školy mám dost zkušeností všechno elektronické a digitální v autě vidět kriticky. Já si osobně myslím že bude velice napínavé sledovat kolik těchto mobilů bude odtahováno z nedostatku energie a poruch systémů. Provoz na silnicích bude houstnout díky blbosti občanské společnosti, silnice nejsou nafukovací a E-mobil si nemůže energii vypůjčit u kolegy za ním ve formě 3-5-ti litrů benzinu na dojetí. Prostě se na to těším z těchto důvodů. Asi si začnu sebou vozit k combi-prostoru nějaký náhradní zdroj a budu si vydělávat tím že jim na silnici, nebo dálnici energii… Číst vice »

Mobilní zobrazení