Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Automobilka natočila speciální video pro zájemce o elektromobil Volvo XC40

  |  Luboš Srb  |  10 komentářů

Severská značka je blízko vydání prvního elektromobilu na trh, a tak je správný čas podívat se na vše podstatné.

Elektromobil Volvo XC40 Recharge | foto: Volvo

TIP: Volvo XC40 Recharge je první elektromobil slavné severské značky

Pěkné shrnutí všeho podstatného

Pokud se oprostíme od občasných marketingových frází, které ve zhruba čtvrthodinové prohlídce padají, je tohle video celkem přínosné. Dozvíte se vše důležité o prvním elektromobilu Volvo, ať už jde o design a jeho zajímavosti, interiér, infotainment, dojezd, či nabíjení a mnoho dalšího.

Ve zkratce co zaujalo mě, tak nové Volvo XC40 Recharge je postavené opravdu jako čistokrevný elektromobil se všemi jeho výhodami. To znamená upravený design pro snížení aerodynamického odporu a dosažení delšího dojezdu (slibovaných je 400 km), umístění baterií (78 kWh) do podlahy, aby neubírala místo nikde v autě, nebo navíc vytvoření předního kufru, tzv. frunku pro menší zavazadla.

Automobilka také ukazuje možnosti integrovaného Google asistenta s hlasovým ovládáním například pro vyhledávání nabíjecích stanic, schopnost využít elektromobil jako tažné zařízení až do 1 500 kg, ale samozřejmě nemůže chybět ani ukázka pokročilých technologií na poli bezpečnosti, kde Volvo elektroauto patří k těm nejbezpečnějším vozům na světě.

Ale nebudu prozrazovat vše a místo toho doporučím podívat se na celé video!

zdroj: Volvo

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LiborVencamrazikeŘidič Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Venca
Venca

Pokud se s těmito parametry opravdu dostanou pod 2 mil kč, tak to bude zajímavá nová konkurence.

mrazik
mrazik

Proboha kolik procent lidi si muze dovolit auto za 2 miliony ? Nize je clanek o tom, jak EV auta budou levnejsi nez spalovaci a tady se oslavuje cena pod 2 miliony.

eŘidič
eŘidič

No, naštěstí si to nemůže dovolit většina lidí. Kdyby ano, jezdilo by tu těhlech velkejch hrůz mraky. Takže jsem rád, že jsou drahá!

Venca
Venca

Jestli je pro vás XC40 RECHARGE velká hrůza, tak to jsem zvědavý co budete říkat na plánované XC100 RECHARGE. :D

Venca
Venca

Tady se oslavuje možné zlevnění a zkvalitnění nových technologií, které postupem času bude chránit zdraví lidí i v levnějších autech a budete si to moci pořídit třeba i vy nebo kdokoliv pro koho je cena 2 mil příliš.
Ve zkutečnosti si 90% obyvatel naší planety nemůže dovolit auto ani za 200 tisíc, takže diskuze o dostupnosti bude vždy trochu nesmyslná. Někdo na to prostě má a někdo ne.
Já prostě obdivuji nové technologie a inovace bez ohledu jestli si je mohu dovolit nebo ne.

mrazik
mrazik

EV auta budou jak konkretne chranit lidi ? Tim, ze nevidite jakym zpusobem se nici planeta tezbou surovin pro baterie ?

Venca
Venca

Bral jsem to obecně jako nové auto s moderní technologií, ale když myslíte jen u EV, tak třeba chránit zdraví lidí minimálně tím, že lidé nebudou muset dýchat zplodiny z aut ve městech, kde většina z nich žije. Žádný další pozitivní argument není třeba. Nechápu, z čeho pramení vaše nenávist vůči EV. Poprvé za celou historii lidstva máme na dosah ekonomicky reálný koncept obnovitelné a v podstatě nevyčerpatelné energetické soustavy. Tím myslím výrobu v FVE, větrných, vodních a dalších obnovitelných typů energie uskladněných v PVE, bateriích, vodíku nebo v čemkoliv jiném. K tomu je potřeba vytěžit KONEČNÉ množství surovin a… Číst vice »

mrazik
mrazik

Aha, takze ze zavislosti na rope, se staneme zavisly na vyrobe elektricke energie. Tvoje videni sveta je v ruzovych elektrickych brylich a je uplne mimo realitu. Ja treba nejsem proti EV autum, ale snazim se divat na svet realne.¨ Recyklace baterii neni zvladnuta a nikdo to nechce delat – stale se jedna o ztratovy proces a rozhodne se nemuzeme bavit o 90%). FVE panely nekde na rovniku na pousti super, ale v nasich podminkach jsou k smichu – zejmena v zime. Vetrniky je neco podobneho – nezvladnuta recyklace lopatek, dodavaji vetsinou kdyz nepotrebujeme atd. Proboha sundejte ty bryle a podivejte… Číst vice »

Venca
Venca

To nejsou mé růžové brýle, ale vaše pesimistické odhady současných dat a používání argumentů založených na 10-20 let starých informacích. Lion baterie JSOU recyklovatelné už dnešními technologiemi až z 90%. Třeba tady si o tom něco přečtěte už v 2 roky starém článku. https://oenergetice.cz/akumulace-energie/recyklace-lithium-ion-baterii-uvod Pokud umíte anglicky a máte trochu odbornost, tak můžete rovnou tady. https://www.ivl.se/download/18.5922281715bdaebede9559/1496046218976/C243+The+life+cycle+energy+consumption+and+CO2+emissions+from+lithium+ion+batteries+.pdf To, že to skoro nikdo nedělá je proto, že se to dnes ekonomicky nevyplatí, ale nevyplatí se to proto, že těch vyřazených baterií je jednoduše zatím MÁLO. V ČR je to zatím jen asi 300 tun Lion ročně. Nikdo nebude sbírat malé baterie po… Číst vice »

Libor
Libor

Od kdy je Volvo severská značka? Už pár let patří Číňanům a stále více součástek je z Číny. Proč si na kapotu lepí švédskou vlajku a na čínskou zapomínají.

Mobilní zobrazení