Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Astronauti NASA si vyzkoušeli, jak pojedou na misi v elektromobilu Tesla

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Víkendovému testu, ve kterém byla cíleně zničena nosná raketa Falcon 9 a následně proběhla úspěšná záchrana lodi Crew Dragon, předcházelo i jedno menší prvenství. Společnost SpaceX od Elona Muska totiž vyslala k odpalovací plošině s raketou posádku NASA s elektromobilem Tesla.

TIP: Astronauty NASA dopraví k vesmírné lodi elektromobil od Tesly

“Je to součást hry, ve které se učíme spolupracovat s komerčním subjektem,” řekl Joshua Santora, tiskový mluvčí NASA.

Elektromobily Tesla jsou oficiálně dopravním prostředkem, se kterým budou jezdit astronauti NASA na své mise, takže vymění dosavadní dnes už poněkud retro dodávky. V autě se vždy vydají z vesmírného střediska k odpalovací plošině, odkud už pochopitelně budou pokračovat ve vesmírné raketě.

Za spoluprací stojí Elon Musk, který šéfuje automobilce Tesla a zároveň je majitelem SpaceX.

Poprvé si mohli elektromobil Tesla v rámci předpokládané mise vyzkoušet astronauti Robert Behnken a Doug Herley, kteří se oblékli do slušivých skafandrů a zamířili k Modelu X, který pak řídil zaměstnanec SpaceX. Nicméně tentokrát to ještě nebylo kvůli misi s lidskou posádkou, ale kvůli jednomu z posledních testů před tím, než se do vesmíru vydají astronauti NASA díky spolupráci se SpaceX opravdu. Stát by se tak mělo nejdříve v dubnu letošního roku.

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení