Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

13 nejlepších citátů, které řekl Elon Musk o elektrických vozech

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Americký podnikatel, vynálezce, ale také vizionář Elon Musk vede automobilku Tesla a kromě toho se věnuje dalším ambiciózním firmám a projektům, ať už SpaceX, SolarCity, nebo Hyperloop. Co řekl zajímavého o elektrických vozech? Vybrali jsme jeho nejzajímavější citáty a výroky.

Tip: Největší trendy a inovace u elektromobilů v roce 2019?


 1. “Když Henry Ford vyrobil levné, spolehlivé vozy, lidé říkali: “Ale co je špatného na koních?” To byla obrovská sázka, kterou udělal, a fungovalo to.” (pozn. redakce: koně v dopravě byly nahrazené auty, budou tentokrát nahrazovat elektrické vozy ty spalovací?)

 2. “Lidé mají tendenci přemýšlet jako: “Proč by měly mít elektromobily dotace?”, ale nezohledňují, že všechna vozidla na spalování fosilních paliv jsou v zásadě dotována náklady – náklady na životní prostředí – na Zemi, ale nikdo za to neplatí… Za to ovšem také budeme platit, samozřejmě – v budoucnu za to zaplatíme. Jen se za to prostě neplatí teď.”

 3. “Nezastavíme se, dokud nebude každé auto na silnici elektrické.”

 4. “Jediný důvod, proč se velké automobilky vrhají do vodíkového pohonu, kterému ve skutečnosti nevěří, je ten, že je to marketingová věc.”

 5. “Myslím si, že je více politiků, kteří jsou na straně elektrických vozů, než těch, kteří jsou proti nim.”

 6. “Musíte dorovnat pohodlí spalovacího vozu, aby si lidé koupili elektrické auto.”

 7. “I kdyby byla zombie apokalypsa, stále budete schopni cestovat s využitím dobíjecí infrastruktury Tesla Supercharger.”

 8. “(O elektromobilu Tesla Model S) Když jsme poprvé mluvili o dotykovém displeji, chlapi ke mně přišli a řekli: “Na dodavatelském trhu pro auta nic takového není.” Já jsem na to odpověděl: “Já vím. To proto, že to do [podělanýho] auta ještě nikdo nikdy nedal.”

 9. “Oni [Apple] najali lidi, které jsme my vyhodili. Vždycky o Applu vtipně mluvíme jako o “Tesla hřbitově”. Pokud to nedáváš v Tesle, půjdeš pracovat k Applu. Nedělám si legraci… automobily jsou velmi složité ve srovnání s telefony nebo chytrými hodinkami. Nemůžete jen přijít za dodavatelem, jako je Foxconn, a říct: Postavte mi auto. Ale pro Apple, auto je další logickou věcí, která konečně nabízí významnou inovaci. Nový stylus nebo větší iPad nebyly v tomto směru dostatečně relevantní.”

 10. “Nikdy byste neměli ukázat něco, co je velmi obdivuhodné, a potom to nevyrobit. V Tesle každý prototyp, který ukážeme zákazníkům, vyrobíme ve finální produkci ještě lépe.”

 11. “Lithium má v našich bateriích podíl jen asi 2 %. Takže je to jako sůl v salátu: jde o velmi malé množství celkové hmoty a také poměrné malá část nákladů. Ale zní to, jako by to bylo něco velkého, protože se to jmenuje “lithium ion”, takže naše baterie by se měly jmenovat spíše “nikl grafit”, protože obsahují nejvíce niklu a grafitu.”

 12. “Ve městech, kde poptávka [po jízdě v autonomních vozech Tesly] překročí nabídku automobilů vlastněných zákazníky, bude Tesla provozovat vlastní flotilu.”

 13. “Jakmile bude Autopilot přibližně 10krát bezpečnější než průměr vozidel v USA, odstraníme označení beta.”


Který z citátů a výroků Elona Muska o elektrických vozech se vám líbí nejvíc? A znáte další citáty a výroky Elona Muska, které napsal nebo pronesl směrem k elektrickým vozům? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení