Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Změny ve vedení Volkswagenu, důvodem je i přechod k elektromobilům

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

O tom, že se u vedení koncernových značek něco chystá, jsme už věděli a teď je to černé na bílém.

Šéf koncernu VW, Herbert Diess | foto: VW

TIP: Šéf Volkswagenu přiznal problémy při přechodu na elektrickou mobilitu

Končí Diess kvůli zpožděnému elektromobilu ID.3?

Herbert Diess, šéf německého koncernu Volkswagen Group a předseda představenstva, končí ve funkci šéfa značky Volkswagen osobní vozy. Dle oficiálního vyjádření je to proto, aby měl volnější ruce na vedení celého koncernu v této těžší době, ale na pozadí se šušká, že to dost možná bude i proto, že slibovaný elektromobil Volkswagen ID.3 stále není v prodeji a potýká se pořád se softwarovými problémy. Od 1.7. 2020 se novým šéfem Volkswagen osobní vozy stane dosavadní provozní ředitel značky, Ralf Brandstätter.

VW totiž včetně svých dceřiných značek prochází velkou proměnou, protože aktuálně probíhá jakási transformace automobilového průmyslu, a koronavirem to vše bylo jen umocněné. Cílem je elektrická ofenziva společně se zaměřením na digitalizace a technologie.

Strategie Transform 2025+

Volkswagen se v rámci své první fáze strategie Transform 2025+ vydává na cestu k bezemisní mobilitě pro všechny. Rozsáhlá elektrická ofenziva bude patrná i na silnicích, po nichž budou ve stále větších počtech jezdit nové elektromobily. Do roku 2025 se počítá aktuálně s prodejem minimálně 1,5 milionu elektromobilů, ale jak už Volkswagen mnohokrát ukázal, jedna věc je si něco naplánovat a druhá věc pak je výsledek. Kromě elektrifikace bude značka v nadcházejících letech intenzivně rozvíjet také digitalizaci.

„Volkswagen má jasně stanovený směr budoucího vývoje. Na základě strategie Transform 2025+ se značka vyvíjí k vedoucímu poskytovateli mobility s neutrální bilancí emisí CO2 a je na cestě k digitální technologické společnosti. Děkuji celému týmu značky Volkswagen za velké pracovní nasazení. Společně půjdeme rozhodně dál po nastoupené cestě,“ říká Ralf Brandstätter.

zdroj: VW, vlastní

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení