Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Volkswagen ID.R se vydá na horu Tianmen Mountain ve speciálním barevném designu

  |  Jakub Mokříš  |  5 komentářů

Výhradně elektricky poháněný prototyp s výkonem 500 kW (680 k) bude v Číně usilovat o pátý rekord, další milník v tomto projektu, v červené barvě.

Elektrická ofenziva značky Volkswagen je v širokém měřítku realizována také na důležitém čínském trhu. ID.R, závodní průkopník rodiny ID., která bude v Říši středu uvedena do prodeje v roce 2020, zaútočí v září na 99 ostrých zatáček horské silnice Tianmen Shan Big Gate Road.

Přibližně deset kilometrů dlouhá silnice, vinoucí se vzhůru k „Bráně do nebes“ ve velmi ostrých zatáčkách propojených krátkými rovinkami, je považována za jednu z nejnáročnějších horských silnic na světě – a navíc je obklopena dechberoucí krajinou, která každý rok přiláká do tohoto regionu miliony turistů. Velkou výzvu odráží také zdaleka viditelné logo nyní červeného závodního vozu ID.R. Stylizovaná silueta hory Tianmen Mountain a 99 zatáček je doplněna mottem „Race the Future“ – volně přeloženo „Závodním tempem do budoucnosti“.

Volkswagen ID.R se již zapsal do historie motoristického sportu a elektromobility. V červnu 2018 stanovil na Pikes Peaku v Coloradu (USA) nový – a dodnes nepřekonaný – historický rekord. V legendárním „závodě do oblak“ přitom překonal do té doby platný, vynikající rekordní čas, jehož držitelem byl prototyp s konvenčním spalovacím motorem, o celých 16 sekund. O několik týdnů později vylepšil ID.R rekord v kategorii elektromobilů na prestižním Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Symbolem těchto prvních úspěšných a na celém světě velmi respektovaných rekordů je světle šedá barva, která byla v té době komunikační barvou rodiny ID.

O jedenáct měsíců později přepsal ID.R rekord pro elektromobily i na proslulé a obávané Severní smyčce Nürburgringu, a to o 40 sekund. Jednalo se tedy o výrazné vylepšení do té doby nejlepšího času. ID.R se tím znovu zapsal do historie motoristického sportu. Jen o několik týdnů později stanovil nový rekord na Festivalu rychlosti v Goodwoodu – byl rychlejší než Formule 1 a překonal 20 let platný nejlepší čas. Nepřehlédnutelnou barvou těchto úspěšných pokusů o rekord byla modrá, která tvoří spojení s elektromobily značky i s partnerskou společností Volkswagen R GmbH.

Na úbočí hory Tianmen Mountain sehraje Volkswagen se závodním vozem ID.R průkopnickou roli při pokusu etablovat rekord v legendárních 99 zatáčkách k „Bráně do nebes“ – v červené signální barvě. „Doufáme, že se Tianmen stane v rámci ‚čínské výzvy ID.R‘ místem pro další zdokonalení elektromobilů a dosažení nových dimenzí,“ říká Dr. Stephan Wöllenstein.

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KerosinJakub Mokříš Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Ať už jdou s tím jejich ID R žihadlem do prd*le. K čemu mi to je, to můžu koukat na Star Wars, tam lítají dokonce nadsvětelnou rychlostí.
Ať už konečně laskavě začnou dodávat sériová auta do prodeje, ať víme, na co se skutečně zmohli.
Zatím předvedli to samí co kdejakej StarUp, co si postavil jeden prototyp žihadla, ale auta pro obyčejný lidi – to kde nic tu nic.

Mobilní zobrazení