Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Volkswagen chce s elektromobilem pokořit rekord i v Číně

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Závodní elektromobil Volkswagen ID. R čeká v září další pokus o rekord, a to na horské silnici vedoucí na horu Tianmen Mountain v Číně.

Cílem tohoto neobvyklého nasazení na Dálném východě je stanovit milník pro elektromobily, a tím podpořit strategii elektromobility značky Volkswagen v Číně, jejíž realizace letos nabírá na obrátkách. Volkswagen plánuje zvýšení podílu elektromobilů na celkovém počtu automobilů, dodaných zákazníkům v Číně, na 50 % do roku 2035.

Rekordní série závodního vozu ID. R pokračuje. Po rekordních jízdách v USA a v Evropě obrací nyní Volkswagen svou pozornost k Číně, která je důležitým růstovým trhem. Tianmen Shan Big Gate Road v Číně je ohromující horskou silnicí, která se v 99 zatáčkách vine na 1519 metrů vysokou horu Tianmen Mountain. Jedná se pravděpodobně o nejvíce ohromující kus asfaltu, na který Volkswagen ID. R vyjede. Tato silnice – nesmírně úzká, strmá a plná extrémních zatáček – je mimořádně náročná. Z dvousetmetrové nadmořské výšky se vine podél strmých skalních stěn do výšky 1300 metrů, k tzv. „Bráně do nebes“. Na tomto místě odvede ID. R v září 2019 průkopnickou práci – takovou jízdu tato silnice ještě nikdy nezažila.

„Elektrický pohon otvírá novou éru automobilové konstrukce. Významným způsobem k tomu přispívá Volkswagen, který zanedlouho uvede na trh rodinu modelů ID. Za důležitého ambasadora v tomto ohledu považuji závodní vůz ID. R,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva značky Volkswagen osobní vozy, odpovědný za technický vývoj. „Vývojem závodního vozu ID. R a jeho úspěchy na tradičních místech došlo ke zvýšení intenzity technologického transferu mezi divizí Volkswagen Motorsport a různými odděleními vývoje sériově vyráběných vozů Volkswagen. To se týká především oblasti elektrického pohonu. Závodní oddělení předalo odborníkům ve vývoji sériových vozů důležité poznatky například o konstrukci akumulátorových článků nebo o manipulaci s vysokonapěťovými komponenty ve vozidle.“

zdroj: TZ

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení