Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

UPS si objednalo 10 000 elektrododávek od firmy, do které vkládá naděje i Hyundai

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Americká kurýrní společnost UPS, která funguje globálně a mimo jiné doručuje zásilky i v České republice, si objednala hned 10 000 plně elektrických dodávek od britského elektromobilového startupu Arrival. A pokud se ji opravdu zalíbí, pak může dle smlouvy přikoupit ještě dalších 10 000 kusů.

TIP: Hyundai a Kia investují 100 milionů eur na modulární platformu pro elektromobily budoucnosti

Britové vyvíjejí krabicovité elektrododávky, které jsou postavené na speciální modulární platformě pro elektromobily nové generace. Právě proto do nich zainvestovali i Jihokorejci (Hyundai, Kia), kteří jsou na poli elektromobility velmi aktivní a chtějí v tomto směru vývoje dále pokračovat.

Arrival u svých dodávek na elektřinu pro americkou kurýrní službu UPS slibuje úsporu provozních nákladů o více než 50 %. Jejich dojezd bude přes 240 kilometrů na jedno nabití a jezdit budou ve Velké Británii, Evropě a Severní Americe od roku 2020 do 2024, přičemž během této doby UPS koupí celkem 10 000 kusů a případně ještě může dalších 10 000 kusů dokoupit. Výše kontraktu nebyla zveřejněna.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení