Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Plug-in hybrid BMW i8 dosáhl 20 tisíc prodaných kusů. Ale brzy se přestane vyrábět

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Luxusní sportovní plug-in hybrid BMW i8, který je nabízený ve variantách coupé a roadster, dosáhl v těchto dnech významného prodejního milníku. Ale nad jeho budoucností visí otazník.

TIP: BMW i8 (2018): inovovaný elektrický supersport

Bavorská automobilka dokázala prodat již 20 tisíc kusů a popsala tak BMW i8 jako nejúspěšnější plug-in hybridní supersport na světě. Přitom jde o auto, které bylo dříve k pořízení za necelé 4 miliony korun a až poslední verze přišla s o něco sníženou cenou 3,4 miliony korun.

Předprodukční koncept přišel již v roce 2010, následovaný v roce 2014 sériově vyráběnou verzí s plug-in hybridním pohonem. BMW i8 se objevilo jako například Safety Car ve Formuli E nebo v našich končinách pak dokonce s trochou nadsázky ve všech novinových titulcích, když s ním bourala Policie ČR, která ho neměla v rámci testování ani 3 týdny. Oblíbil si ho také slavný herec Pierce Brosnan coby filmový James Bond nebo s ním jezdil i David Pastrňák coby aktuálně nejlepší český hokejista působící v NHL.

Nicméně kapitola s BMW i8 má být v dubnu 2020 ukončena, neboť přestane sériová výroba a zatím se neví, co bude dál. Dorazí nástupce nebo se automobilka vydá trochu jiným směrem, třeba cestou přímé elektrifikace? Uvidíme. Každopádně výsledek s prodanými více než 20 tisíci kusy lze považovat za úspěch. A stejně tak i to, že BMW dodává své motory z plug-in hybridů pro konkurenční supersport Karma Revero GT a Karma Revero GTS.

BMW nyní vyrábí posledních 200 kusů speciální edice BMW i8 Ultimate Sophisto Edition a poté by již měla výroba definitivně skončit.

zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení