Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

O nový elektromobil Mini Cooper SE je navzdory specifikacím překvapivě velký zájem

  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Trvalo to dlouho a nakonec ještě byly specifikace pro mnohé odborníky i zájemce zklamáním. Přesto to vypadá, že je o nový elektromobil od BMW, Mini Cooper SE, překvapivě velký zájem.

Tip: Trvalo to 10 let: elektromobil MINI Cooper SE je konečně venku!

Za zhruba měsíc od představení nového plně elektrického Mini Cooperu si automobil rezervovalo již více než 45 tisíc zájemců, což je velmi slušné číslo vzhledem k tomu, že parametry nového elektromobilu mohly nebo spíše měly být lepší a ještě k tomu je to už 10 let, kdy jsme spatřili první prototyp Mini. Prototyp, který posloužil jako předloha pro původní elektromobil BMW i3 již v roce 2013, od té doby tedy zdá se u známé a oblíbené britské značky nedošlo na poli elektromobility k dalšímu posunu.

Nutné je však také podotknout, že číslo rezervací nemusí nakonec odrážet skutečný počet zákazníků při začátku prodeje, neboť rezervace bylo a je možné uskutečnit bez depozitu, tedy bez složení rezervační částky.

Mini Cooper SE je postavený na základech sesterského BMW i3, přičemž přináší například elektromotor s výkonem až 135 kW (184 koní) a okamžitým točivým momentem až 270 Nm, či baterii o kapacitě 32,6 kWh, se kterou elektromobil ujede 235 až 270 km dle normy WLTP, reálně to tedy nejspíše bude o něco méně. Zrychlení z 0 na 60 km/h trvá jen 3,9 sekundy a z 0 na 100 km/h pak 7,3 sekund, maximální rychlost je omezena na 150 km/hod. Cena činí 32 000 eur, tedy v přepočtu něco přes 800 tisíc korun.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
pave69zájemceKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Nejdřív jsem chtěl jásat, protože to BMW za jejich I3 moc přeju, ale informace, že se da rezervace udělat bez zálohy mne výrazně zchladila…
Bez zálohy je to téměř nic neříkající číslo, papír snese hodně.

zájemce
zájemce

jakej máš kroutící moment?

pave69
pave69

Ta elektromobilita vlastně stojí na principu, že automobilky se tváří, že budou vyrábět elektromobily a zákazníci se tváří, že je budou kupovat.
Dost mi to připomíná bývalé světlé zítřky komunismu.
Ve skutečnosti obě strany ví, jak to je.

Mobilní zobrazení