Proč Teslu nepostihl nedostatek čipů do aut? Automobilka přišla s chytrým řešením!
- Globální nedostatek mikročipů trápí celý průmysl již dlouhou dobu
- Zdá se, že se však jeho konce letos jen tak nedočkáme
- Tesle se ovšem podařilo krizi obejít a naopak navýšit produkci, jak je to možné?

Zatímco mnoha společnostmi a odvětvími otřásá globální krize, při které je velký nedostatek čipů, tak u Tesly je podezřele ticho. To je vzhledem k vozům automobilky dost zvláštní, protože ne nadarmo se říká, že to jsou počítače na kolech. Jsou z pohledu čipů jedny z nejnáročnějších na výrobu.
Jak jsme v minulosti informovali, tak se zdá, že by se nedostatek mohl táhnout až do konce roku 2022. Je tedy velmi příhodné, že Tesla nijak nelenila a rozhodla se tento zásadní problém vyřešit. Co tedy udělala?
Přechod na jednočipové počítače
„Náš tým ukázal nepřekonatelnou schopnost rychle reagovat a řešit narušení výroby způsobené nedostatkem polovodičů. Naše inženýrské týmy zaobírající se firmwarem a elektřinou pracují opravdu tvrdě na designu, vývoji a prokazatelné smysluplnosti 19 nových variant tzv. jednočipových počítačů,“ prozradila Tesla.
Automobilka se zkrátka rozhodla začít kvůli jejich nedostatku přestat používat polovodiče a místo toho začala ve svých elektromobilech používat mikrokontroléry (MCU), které jsou známé svou kompaktností a spolehlivostí. Chytré řešení, co myslíte?
Čtěte také: Škoda Auto bije na poplach! Výroba aut v Česku dostane stopku

Nedostatek čipů Teslu posílil
Nejenže se tedy globální nedostatek čipů Tesly nijak nedotknul, ale automobilka byla za tuto dobu dokonce schopna navýšit produkci. Díky mikrokontrolerům a vývoji firmwaru pro mikročipy, které má Tesla od dodavatelů, se společnosti povedlo vyhnout zastavení výrobních linek, což jiní říct nemůžou.