Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Musk v Číně zatancoval na pódiu a oznámil příchod Modelu Y

  |  Luboš Srb  |  1 komentář

Elon Musk před několika hodinami dorazil do Číny a v nově postavené Gigafactory 3 v Šanghaji vystoupil před zaměstnanci Tesly, které mimojiné pobavil tanečkem. Především ale oznámil zahájení prvních dodávek Modelu 3 a také odstartoval přelomový Model Y.

Tesla v čínské Gigafactory 3 vyrábí první elektromobily mimo území Spojených stát, a tak jde o velkou událost. Aktuálně se v Číně chlubí produkční kapacitou až 3 000 vozů týdně a postupně bude výrobní kapacitu dále navyšovat. Maximální produkční kapacita instalované linky pro výrobu Modelu 3 (test) má být 150 000 aut ročně. Cílem Tesly je navýšit díky čínské továrně globální výrobu do poloviny roku 2020 na více než 500 000 vyráběných elektromobilů ročně.

Nicméně největší naděje Musk vkládá do Modelu Y, který bude prostornější a přitom by neměl stát nijak výrazně více než Model 3. Poptávka jen po samotném Modelu Y prý bude větší než po všech ostatních elektromobilech Tesla dohromady. Výhodou přitom je, že Model Y sdílí hned 75 % komponent s Modelem 3. V Číně začala Tesla přijímat první objednávky na Model Y před pár dny, což naznačuje, že se v nejbližší době nejspíše spustí výroba a nedlouho poté také první dodávky zákazníkům.

A ještě slibovaný oslavný taneček Elona Muska…

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Má pravdu předsedo, jak mě jiné Tesly nelákají tak po Y též pošilhávám. :-)

Mobilní zobrazení