Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Model Y je prioritou a musí být bezchybný, upozorňuje Musk v emailu zaměstnance

  |  Martin Skořepa  |  1 komentář

Elon Musk poslal email všem zaměstnancům Tesly, protože dobře ví, co obzvláště teď v koronakrizi rozhoduje o úspěchu či neúspěchu.

Elektromobil Tesla Model Y | foto: Tesla

TIP: Tesla Model Y: nová hitovka?

Musk a jeho email zaměstnancům

Podle Muska je teď velmi důležité se zaměřit na výrobu Modelu Y a postarat se o to, aby vše proběhlo bez chyb. CEO Tesly v emailu konkrétně uvádí zřejmě jednu z montážních linek, která prý nemá úplně snadné podmínky pro svou práci.

Dle Business Insideru jsou to zaměstnanci, kteří montují vozy ve speciálním stanu (postaveném za pouhé dva týdny) vedle klasické budovy. Využíval se například ve Fremontu již před dvěma lety, když bylo potřeba zvýšit výrobní kapacity Modelu 3.

Gigafactory ve Spojených státech | foto: Tesla

Musk kromě toho v emailu zmiňuje, že se jim celkem rozumně daří výroba ostatních Modelů S, X a 3, ale že Model Y je teď naprostou prioritou, stejně jako je tomu vždy, když přijde na řadu výroba nového modelu.

Pokud jde o Model Y, tak ve Spojených státech se již od začátku letošního roku vyrábí a prodává. V Číně minulý týden otevřela Tesla online konfigurátor, ovšem výroba by měla začít až na přelomu letošního a příštího roku, kdy se začne vyrábět přímo v šanghajské Gigafactory 3. A v evropské Gigafactory 4 nacházející se kousek od Berlína by se výroba mohla rozjet nedlouho po dokončení stavby, což je zhruba polovina roku 2021.

zdroj: Business Insider

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bzum, bzum, brekekeke Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Bzum, bzum, brekekeke
Bzum, bzum, brekekeke

Že se jim výroba Modelu S, 3 a X daří?! Vždyť ani neumí postavit auto, kterému pasují a drží díly tak jak mají, do kterého neteče, kterému žádné součástky nechybí, kterému se zevnitř nezamlží světla, které nezrezne za měsíc a které není mizerně nalakované!

Mobilní zobrazení