Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla Model Y už se dá předobjednat přes čínský online konfigurátor

  |  Martin Skořepa  |  2 komentáře

Číňané si začínají přes online konfigurátor předobjednávat novou Teslu Model Y, která bude vyráběna přímo v Gigafactory v Šanghaji.

Elektromobil Tesla Model Y | foto: Tesla

TIP: Mladík vyvenčil svou Teslu Model 3 v ulicích Šanghaje

Výroba nového Modelu Y v čínské továrně by se měla rozjet v roce 2021 nebo dost možná dříve. I navzdory koronaviru totiž probíhá v šanghajské Gigafactory 3 rychlé rozšiřování a stavba potřebných nových budov, kde se bude vyrábět nový crossoverový model, který je o něco větší než Model 3.

Pokud byste však čekali, že ceny nové Tesly budou pro místní obyvatele nižší, není tomu tak. Aktuálně vyráběný Model Y ve Spojených státech vychází ve verzi Long Range AWD na 52 990 dolarů a ve variantě Performance pak na 60 990 dolarů, ovšem v Číně teď v nově otevřeném konfigurátoru vyjde stejný elektromobil na zhruba 68 500 dolarů (Long Range AWD), resp. 75 tisíc dolarů (Performance).

zdroj: teslarati

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
FyrsKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Vzhledem ke schválené dotační a daňové politice v Německu, jsem zvědav kdy spustí možnost objednání (ne rezervace, ale zakoupení) si TMY v Evropě z GF4. Osobně tipuji 1.12.2020 aby stihli i sníženou DPH.
I když tedy budou muset vymyslet nějakou verzi TMY – holobyt, aby se vešli do těch 40 000,- EUR což je strop pro Německou dotaci.
Nejspíš to bude softwarový holobyt, se softwarově zablokovaným dojezdem, který si pak za mírný poplatek necháte odblokovat.

Fyrs
Fyrs

Chytře na to jdeš

Mobilní zobrazení