Jak nabíjet elektromobil na sídlišti? Ruský majitel Nissanu Leaf to vyřešil „na pána“

Matyáš Kunst
  • Krátké video z Ruska ukazuje kuriózní způsob nabíjení elektromobilu
  • Jeho majitel si natáhl prodlužovací kabel až do 19. patra
  • Jedná se o vtip, nebo tvrdou realitu soužití s elektromobilem?
Nabíjení elektromobilu
Nabíjení elektromobilu

Víte jaká je definice věty „obětovat se pro přírodu“? Rus nabíjející svého elektrického Nissana z 19. patra panelového domu. Normálního člověka by nejspíš nenapadlo komplikovat si život tímto způsobem nabíjení ani kdyby bydlel v přízemí. Jak velký blázen do elektromobility musíte být, abyste denně nabíjeli baterii tímto způsobem?

Jak nabíjejí elektromobily v Rusku?

Poslední dobou stále častěji zakopáváme o kabely povalující se na chodnících, mířící z přízemního okna k elektrickému vozu. V ruském městě Krasnodar si lidé musí nově dávat pozor, aby si vedení náhodou neomotali kolem krku. Soused majitele Nissanu Leaf natočil způsob, kterým se snaží vypořádat s provozem elektromobilu na přelidněném sídlišti.

Krátké video na začátku zachycuje skupinku aut, zaparkovaných příčně k panelovému domu, z nichž jedno si dobíjí baterky. Kamera následně sleduje kabel táhnoucí se podél panelového domu až konečně zastaví u okna, ze kterého visí. V 19. patře!


Nepřehlédněte: Naprostá maličkost dokáže udělat z nabíjení elektromobilu noční můru!


Jedná se pouze o vtip, nebo oběť přírodě?

Je dost dobře možné, že se jedná o satyru a jakousi ukázku toho, jak by to asi vypadalo na sídlištích, při kompletním přechodu na elektrický pohon. Na druhou stranu i při takto nepříznivých podmínkách není nemožné elektromobil provozovat bez tuctu oběšených kolemjdoucích denně.

V jednom z našich předchozích článků jsme rozebírali alternativy domácího dobíjení. Nejpopulárnější možností budou určitě veřejné dobíjecí stanice, kterých je v našem okolí stále více a i tato varianta se stává poměrně schůdnou. Zkontrolujte také, zda nemáte možnost nabíjení přímo ve vašem zaměstnání. Pokud v práci trávíte standardních osm hodin denně, nebudete mít potřebu baterky dobíjet nijak jinak.

Co na tento neotřelý, správně „ruský“ způsob dobíjení říkáte? Udělali byste to podobně?

Sledujte nás v Google Zprávách

Komentáře


Nejnovější články