ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Hyundai Kona Electric zvítězil v anketě Zelené auto roku 2018

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Nejnovější SUV elektromobil od jihokorejské automobilky, Hyundai Kona Electric, zvítězil v anketě Zelené auto roku 2018. Přebírá tak žezlo prvenství od sesterského modelu Ioniq Electric.

„Velmi nás těší, že nový model KONA Electric vyhrál v anketě, jejímž cílem je ocenit nejvýznamnější nový ekologický automobil na českém trhu. Po prvenství modelu IONIQ z roku 2017, je letošní vítězství jen potvrzením toho, že na cestě k čisté mobilitě pokračuje značka Hyundai tou správnou cestou,“ říká Jan Pohorský, komunikační specialista Hyundai Motor Czech.

Hyundai Kona Electric je prvním elektrickým SUV na evropském trhu a nabízí špičkový dojezd 482 km na jedno nabití. Tento model kombinuje progresivní styl SUV značky Hyundai a elektrický pohon s nulovými emisemi. Od konvenčního modelu Kona přebírá nadčasový design a charakter automobilu, který dojede kamkoli.

Nový model produktové řady ekologických vozů Hyundai je k dispozici na českém trhu od srpna 2018 a je nabízený ve dvou verzích elektrického pohonu. Základní varianta vyjde na 899 999 korun, nejvyšší až na 1 199 999 korun.

Tip: Hyundai Kona Electric: elektrický skvost

Zelené auto roku je anketa, jejímž cílem je ocenit vůz, který v daném roce podle názoru odborné poroty nejvíce přispívá ke snížení zátěže na životní prostředí. Cílem je zviditelnit a podpořit alternativní a další technologie v automobilovém průmyslu ovlivňující zatížení životního prostředí.

Za vítězem ankety v podobě SUV elektromobilu Hyundai Kona Electric se umístily modely Jaguar I-Pace a Toyota Prius Plug-in.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
robinRendySVlastimil H.Standa Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Standa
Standa

Jo přeju jim to,jako jedna z mála automobilek co se fakt snaží dělat eko vozy. Jen tak dál.

Vlastimil H.
Vlastimil H.

Je všeobecně známo, že spojení Hyundai a eko vozy prostě funguje! Pro mě jsou špička v oboru s pěknými cenami. Jen tak dál!!

RendyS
RendyS

takový dojezd snad nemá žádný elektromobil, to jako se korejci pěkně ukázali, že dokážou něco takovýho vymyslet

robin
robin

Přečetl jsem si na doporučení tento článek a našel pár dalších informací jinde. Cenově i s nabízenými možnostmi ohledně dojezdu to nevychází špatně. Teď už jen dořešit problém klesající kapacity baterie a doufat, že dojezd 482 km na jedno nabití odpovídá realitě a nejde o nějaký reklamní tah výrobce – to prověří testy v provozu. Jinde jsem našel informaci o době nabití na 80 procent v rychlonabíječce – 54 minut, což bohužel nevybočuje z průměru a obávám se, že tak dlouho čekat, aby se člověk někam dostal, vydrží asi jen fanda do elektromobilů (nabití na 100 procent bude tedy trvat… Číst vice »

7 elektromobilů "známých značek" s dojezdem 400+ km

7 elektromobilů „známých značek“ s dojezdem 400+ km

DNES  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Elektromobily dělají obrovské pokroky a nejde přitom jen o Teslu, která před lety spustila vlnu nové elektrizující éry. I…

Škoda Auto otevřela v Mladé Boleslavi rychlonabíjecí stanici

Škoda Auto otevřela v Mladé Boleslavi rychlonabíjecí stanici

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Město Mladá Boleslav, sídlo společnosti Škoda Auto, se s podporou české automobilky a energetické společnosti Ško Energo připravuje na…

Volkswagen chce prodat 10 milionů elektroaut nové generace

Volkswagen chce prodat 10 milionů elektroaut nové generace

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Ve Volkswagenu se pustili do vývoje čistě elektrických vozů s vervou. Však mají také nemalé cíle. Důkaz toho, že…

Mobilní zobrazení