Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Firma Sony ukázala prototyp svého prvního elektromobilu

  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Poněkud překvapivě a naprosto bez varování se na veletrhu CES ukázal prototyp elektromobilu od firmy známé spíše pro své herní konzole a audioelektroniku.

Tip: Za 500 dolarů si můžete k Porsche Taycan dokoupit vylepšení zvuku motoru

Prototyp má sloužit do značné míry jako ukázka technologií, které Sony přináší do autoprůmyslu. Základem jsou tři hlavní aspekty – bezpečnost, zábava a přizpůsobivost. Stran prvně jmenovaného má vůz s názvem VISION-S 33 senzorů, které monitorují situaci vně a uvnitř. To ještě samo o sobě nic neznamená, ale víme dobře, co s pár kamerkami a senzory umí třeba Tesla

Zábava je potom něco, v čem bychom mohli od Sony čekat velké věci. Zabudovaný PlayStation 5 se zatím neplánuje, ale VISION-S má disponovat “360 reality audio”, které má přinést naprosto pohlcující zvukový zážitek. Před palubní desku se navíc táhne velký displej a další dvě obrazovky mají pasažéři vzadu.

Adapatabilitou pak má firma na mysli spíše softwarovou stránku. Auto by samozřejmě mělo mít svoji mobilní aplikaci, updaty budou probíhat bezdrátově, a interface a nastavení vozu budou pro každého řidiče jiné. Adaptabilní má ale být i samotná platforma, která by měla do budoucna být využita i na další typy vozů, včetně dodávek a SUV.

Ze specifikací vozu Sony uvádí zatím jen výkon, který bude 400 kW a bude přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím dvou elektromotorů. Zrychlení z nuly na 100 km/h by mělo proběhnout za 4,8 sekundy a maximální rychlost bude mít hodnotu 240 km/h.

Na projektu firma pracuje ve spolupráci s dalšími velkými jmény. Namátkou Bosch, NVIDIA, Continental, Qualcomm, Elektrobit, Blackberry a HERE. Poslední jmenovaná firma jasně naznačuje, jaký navigační software bude ve voze použit.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TomKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

To je všechno moc hezky, ale jako (téměř vždy) chybí podstatný (ne-li nejpodstatnejsi) údaj – baterie. Jak velká, jakého typu, zda a jak je řešen teplotní management, a vůbec BMS atd…

Tom
Tom

FYI .. Univerzální platforma pro všechny, kdo bude chtět prodávat EV. Sony postaví karoserii a o zbytek už je postaráno.

https://www.benteler-automotive.com/en/about-us/mobility-of-the-future/

Mobilní zobrazení