Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Elona Muska čeká pořádně tučná odměna. Stane se nejbohatším člověkem na světě?

  |  Luboš Srb  |  1 komentář

Musk je nejen americký vizionář, ale i velmi chytrý podnikatel, který se v budoucnu může stát klidně nejbohatším člověkem na světě.

TIP: 13 nejlepších citátů, které řekl Elon Musk o elektrických vozech

Elon Musk je asi nejznámější tím, že vede automobilku Tesla, ovšem kromě toho se věnuje dalším ambiciózním firmám a projektům, ať už SpaceX, SolarCity, nebo Hyperloop.

Aktuálně ani zdaleka nepatří mezi desítku nejbohatších osob na světě, když jeho majetek dosahuje hodnoty něco kolem 20 miliard dolarů. Největší boháči mají kolem 100 miliard dolarů. Nicméně spolu s tím, jak se daří jeho firmám, se může jeho jmění prudce zhodnotit.

Musk je totiž například za svou práci v Tesle ohodnocen nikoliv pravidelnou mzdou, nýbrž svým výkonem soutěží o balíčky akcií navázané na dosažení určitých cílů. A jedním z nich je tržní kapitalizace. Pokud se v příštích 10 letech vyšplhá hodnota Tesly na 650 miliard dolarů, dostane Elon Musk jako odměnu přes 55 miliard dolarů. A když k tomu připočteme ještě jeho 20% podíl v akciích Tesly (cca 130 miliard dolarů), dostaneme se na majetek v hodnotě necelých 200 miliard dolarů (!), takže by byl pravděpodobně nejbohatším člověkem na naší planetě (aktuálně je nejbohatší Jeff Bezos, jehož majetek má hodnotu zhruba 131 miliard dolarů).

TIP: Tesla je existenční hrozbou pro tradiční automobilky

Na Muska už pomalu čeká první část z motivačního balíčku

Události v posledních týdnech ukázaly, že Tesla nekončí, ale teprve začíná. Její akcie se poprve v historii vyšplahaly již na více než 500 dolarů za kus, což představovalo tržní kapitalizaci firmy přibližně 92 miliard dolarů. Jeden z největších akcionářů pak prohlásil, že Tesla představuje existenční hrozbu pro tradiční automobilky. Pokud tržní kapitalizace překoná hranici 100 miliard dolarů, může se Elon Musk těšit na první část odměny ve výši 346 milionů dolarů, což je asi 20x tolik, kolik je průměrná ročná mzda ředitelů 350 největších amerických společností.

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
strýček skrblík Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
strýček skrblík
strýček skrblík

peníze kazí charakter!!

Mobilní zobrazení