ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | Nissan Leaf (2018)

Elektromobily a hybridy mají parkování v Praze zdarma

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Magistrát hl. m. Prahy začal vydávat parkovací oprávnění do zón placeného stání konečně také pro hybridní auta.

Tip: Jaká je reálná spotřeba elektromobilu?

Doposud mohly zdarma po Praze na modrých a fialových zónách, které jsou určené jen rezidentům, parkovat také majitelé elektromobilů. Bylo však překvapivé a opravdu nelogické, že naopak majitelé hybridních aut, včetně plug-in hybridních vozů s možností jízdy taktéž čistě jen na elektřinu neměli tuto možnost. To se však nyní mění.

I majitelé hybridních aut si tak mohou po zaplacení poplatku za vyřízení 100 korun vyřídit bezplatné parkování po Praze, v modrých a fialových zónách. A platí to nejen v té městské části Prahy, kde má žadatel trvalé bydliště, nabídky mohou využít i mimopražští a dokonce i cizinci. Jde tak o vstřícný krok pro podporu ekologie.

Parkovací oprávnění nemá fyzickou podobu kartičky, je vázáno na registrační značku vozidla. Pro město to tak znamená jednodušší kontrolování těch, kteří zaplatili nebo naopak nezaplatili – pomocí mobilního monitoringu registračních značek, které obstarává speciální vůz s rozpoznáváním espézetek.

zdroj: parkujvklidu

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
frantakerka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
kerka
kerka

takže k občasné návštěvě máti stověžaté k ničemu

franta
franta

Pražský magistrát opět zapracoval hlavou, která mu je vlastní. Tímto krokem umožňuje zaparkovat vybraným mimopražským řidičúm bez omezení po celém území Prahy. Tím popírá vlastní argumentaci při zavádění parkovacích zon /zajistit parkování rezidentům/. Stálí obyvatelé Prahy nemohou vozem navštívit starší rodinné příslušníky,pokud bydlí v jiném obvodu Prahy, nemohou dojet na různé akce dětí, které se konají v jiném obvodu, než v kterém mají stálé bydliště, nemohou dojet autem do jiného obvodu k lékaři atd. Považuji za absurdní, když stálý obyvatel města Prahy se nemůže volně pohybovat vozem po Praze bez omezení! Pokud chce pražský magistrát a jednotlivé obvody i nadále… Číst vice »

Prodeje elektromobilů v Číně závratně rostou

Prodeje elektromobilů v Číně závratně rostou

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Říše středu není zrovna pověstná svým postojem k ekologii. O to zajímavější je, že tam elektromobily a jejich popularita vcelku slušně…

Agentura Bloomberg prorokuje pokles cen baterií

Agentura Bloomberg prorokuje pokles cen baterií

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Prodeje elektromobilů v obrovské míře ovlivňuje cena baterií. Je to největší brzda tohoto odvětví průmyslu. Jak se ale zdá, tak se…

Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gigatovárny od společnosti Tesla slibují revoluci na poli baterií, alespoň pokud jde o snížení výrobní ceny a následného zacházení s recyklací…

Mobilní zobrazení