Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Elektromobil BMW iNext zamířil na poslední test do pouště

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Po extrémních podmínkách na švédském sněhu přichází na řadu rozpálená jihoafrická poušť Kalahari.

TIP: BMW iNext: supermoderní elektromobil základem značky?

Ze zimy do vedra

BMW iNext na cestě k sériové produkci uzavírá další kapitolu komplexního testování ve zvláště náročných podmínkách. Po intenzivních zkouškách v mrazech za polárním kruhem nyní následuje opačný testovací program v jihoafrické poušti Kalahari, kde má elektromobil překonávat nejrůznější nástrahy spojené s extrémním teplem, slunečním zářením a prachem na nezpevněných cestách.

Předtím již elektromobil BMW iNext prošel testovacím centrem v jihofrancouzském Miramas, Severní smyčkou okruhu Nürburgring a zdolával další závodní tratě, zimní centrum ve švédském Arjeplogu a nyní se konečně dostává také do pouštní oblasti s extrémně vysokými teplotami a suchem. Stejné testování probíhá u všech nových modelů BMW před tím, než zamíří do sériové výroby.

Co se testuje?

Jízda vysokými rychlostmi, popojíždění v kolonách, extrémní teploty pod a nad bodem mrazu, testování na ledu a sněhu, stejně jako v poušti, to vše jsou fáze provozu, kterým automobil čelí při každodenním používání po dobu mnoha let, a které musí předsériový automobil absolvovat ve vysoce koncentrovaném množství. Zkušení konstruktéři společně s výkonnou palubní měřicí technikou přitom zaznamenávají reakce vozidla na různé povětrnostní podmínky, lišící se povrchy a další vlivy.

Sériová výroba modelu BMW iNext začne v roce 2021 v německém Dingolfingu.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení