Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Elektrokoloběžky nestačí. Lime lidem půjčí také elektromobily

  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze

Sdílení aut neboli carsharing je v dnešní době tak oblíbený, že tuhle nálepku v poslední době dostávají i obyčejné autopůjčovny, které se pak módně označují jako startupy. Americký Lime není výjimkou.

Ano, Lime je přesně ta firma, která v Praze i jinde po světě půjčuje elektrické koloběžky, jež se nechvalně proslavily tím, že se rozpadají. Nechme teď stranou, zda je to jejich kvalitou nebo zkrátka tím, že lidé si neváží věcí, které nejsou jejich (tak či onak by se měl někdo zamyslet) a podívejme se na novou službu, kterou teď podnik diverzifikuje svoje portfolio.

Ta bude k dispozici v Seattlu ve státě Washington a bude spočívat v půjčování elektrických Fiatů 500e (test), které si za dolar odemknete a pak je můžete kdekoliv zaparkovat. Za minutu používání zaplatíte 40 centů (oproti 15 centům za koloběžku). Uvidíme, jaký bude mít služba prezentovaná pod názvem LimePod úspěch, protože auto s klasickým spalovacím motorem si v Seattlu běžně půjčíte klidně i do 20 dolarů na celý den.

Zpočátku je k dispozici 50 Fiatů 500e, do konce roku jich bude 500 a začátkem příštího roku už 1 500. Což za prvé sníží diverzitu vozového parku ve městě, ale také podle našeho názoru dosti zhustí provoz (stejně jako Uber, jehož původním účelem byl pravý opak). Vzhledem k fiasku koloběžek v Praze si podobnou službu v našem hlavním městě příliš nedokážeme představit, alespoň ne v takovém rozsahu.

Zdroj: Engadget

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení