Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

BMW na CES 2019: VR jízda s elektromobilem budoucnosti

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Na nadcházejícím technologickém veletrhu CES 2019 v Las Vegas ukáže automobilka BMW budoucnost v podobě plně elektrického modelu iNext. Od 8. do 11. ledna 2019 budou moci návštěvníci vyzkoušet virtuální projížďku v BMW iNext, který jednak slibuje pořádnou radost z jízdy, ale také mnoho různých způsobů využití digitální konektivity včetně například inteligentního osobního asistenta.

Vizionářský vůz BMW iNext bude poprvé vystaven vedle propracované instalace kombinující skutečnost a virtuální realitu, která vytvoří realistický dojem autonomní, bezemisní a plně propojené jízdy.

Simulace začíná tím, že BMW Inteligentní osobní asistent projde plán na daný den a optimálně navrhne jednotlivé cesty. Návštěvníci vybavení brýlemi pro virtuální realitu, v nichž mají vytvořen speciální prostor, se mohou ponořit do virtuálního světa: zezačátku budou BMW iNext řídit sami, ale vozidlo zanedlouho řízení převezme samo. V autonomním režimu „Ease“ řidič začne více komunikovat s BMW Inteligentním osobním asistentem, který mu navrhne, jaké různé digitální funkce může využít, a zajistí i jejich obsluhu. Mezi tyto funkce patří videokonference, nakupování, obsluha chytrých funkcí domu a mnoho dalších.

Tip: BMW iNext: supermoderní elektromobil základem značky?

Futuristický koncept BMW iNext prostřednictvím svých revolučních technologií v oblasti vysoce automatizované jízdy, inteligentní konektivity a inovativního řešení displejů a zobrazování demonstruje mnoho způsobů, jak využít čas během jízdy. Návštěvníci výstavy si mohou v praxi vyzkoušet základní principy „Shy Tech“, tedy technologií, jež jsou nenápadně ukryté takříkajíc pod povrchem a ukazují se, jen když jsou používány. Interiér BMW iNext je navržen jako mobilní prostor zvyšující kvalitu života. Svým pojetím odpovídá na otázku: „Jak budou vypadat automobily v budoucnu, když je už nebude muset řídit člověk, ale když bude chtít, tak bude moci?“

Pokud jde o technické specifikace, ty si zatím automobilka nechává pro sebe. Koneckonců jde teprve o koncept, ze kterého teprve časem budou vznikat sériové vozy. Projekt elektromobilu budoucnosti BMW iNext má dokonce značným způsobem ovlivňovat ostatní automobily z této stáje, a nejen ty plně elektrické. V roce 2025 bude BMW Group nabízet 25 modelů s elektrifikovaným pohonem, z nichž bude 12 čistých elektromobilů. Co na takovou budoucnost říkáte?

ŠTÍTKY:, , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení