Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Automobilky investují do elektrifikace až 255 miliard dolarů do roku 2022

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Některé automobilky opravdu těžce investují do rozvoje elektrifikace. Podle společnosti AlixPartners dosáhnou celkové výdaje všech těchto výrobců až na 255 miliard dolarů do roku 2022. Avšak názory, zda je to dobře, investovat tolik peněz do těchto inovací, se velmi rozcházejí.

Opravdu ne každý je ze stále více populární elektromobility nadšený. Některé automobilky dokonce říkají, že produkce elektromobilů není vůbec zisková, náklady na baterie jsou příliš vysoké a není zde ani dostatek nabíjecí infrastruktury. Například japonská automobilka Toyota  nevidí vůbec žádný důvod, proč by měla v blízké době investovat do výroby elektromobilů. Bob Carter, výkonný viceprezident společnosti Toyota Motor North Americe se vyjádřil velmi jasně.

“V elektrifikaci vidíme příležitost, ale je to spíše hudba budoucnosti. Baterie do elektromobilů totiž stojí okolo 34 000 dolarů, a to je i cena běžného automobilu. Je tu velmi malá možnost výdělku. Navíc na americkém trhu by byl vývoj velmi pomalý, na rozdíl od evropského nebo čínského trhu,” nechal se slyšet Carter v nedávném rozhovoru.

Na druhé straně řeky se nachází německý Volkswagen, který vidí v elektromobilech velkou budoucnost. Scott Keogh, generální ředitel Volkswagen AG, v rozhovoru uvedl, že chtějí být součástí světa elektromobilů. Velkou inspirací je vidí také v Tesle, která je prozatím největším nadšencem do elektromobility.

“V historii automobilového průmyslu se nedá najít společnost, která by se během několika málo let stala tak úspěšnou” vyjádřil se Keogh na účet Tesly

Elektromobily jsou zkrátka ještě stále na začátku své dlouhé cesty, a tak je zcela logické, že ne každý jím dává plnou důvěru. Automobilky v nich prozatím nevidí výdělek, a tak od nich raději dávají ruce pryč a čekají až se podaří výrobní náklady zredukovat. I přesto tu však jsou některé automobilky, které se inovací nebojí a společně do elektrifikace dávají opravdu značné sumy peněz.

Zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení