Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Americká armáda testuje elektrickou terénní koloběžku

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Koloběžka je možná příliš romantický termín pro něco takového, ale koncepcí a pojetím se to skutečně koloběžce blíží asi nejvíc.

TIP: Recenze Xiaomi Mi Scooter 2: elektrokoloběžka nejen pro zábavu

Test proběhne na Army Expeditionary Warrior Experiments (AEWE) v americké Georgii. AEWE je série simulovaných bojových akcí a bitev, kde si mohou vojáci vyzkoušet nové nebo experimentální zbraně a vybavení. Krom jiného budou letos testovat i EZRaider, což je taková hodně masivní elektrická koloběžka se čtyřmi koly.

EZRaider má přinést stabilitu čtyřkolky při lepší manévrovatelnosti. Poradí si i v terénu díky nezávislému odpružení s dlouhými zdvihy a za jízdy se na ní stojí, takže voják bude muset do značné míry pracovat s přenášením hmotnosti.

Této šílenosti se dělá mnoho variant. Výkon má od 2,4 do 18 kW a kapacita baterie je od 1,7 do 3 kWh. Pohon může být buď jen zadních kol nebo všech čtyř a nosnost je až 200 kilogramů. Jako volitelné příslušenství lze dokoupit i malý vozík.

A jaké výhody by armádě elektrická koloběžka přinesla? Pohyb po rozlehlejších areálech a základnách by patrně zvládla na jedničku. Navíc elektrické stroje nepotřebují téměř žádnou údržbu. Těžko říct, jestli by se dala reálně použít i v ostré akci, kde by spalovák měl jednoznačně výhodu vyššího dojezdu. Na straně EZRaideru by ale zase stála fundamentální výhoda v podobě velice tichého pohonu, což může armáda někdy také ocenit.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení