Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

3 roky čekání a nic. Tesla stále Čechům slibuje Model 3 “začátkem roku 2019”

  |  Luboš Srb  |  21 komentářů

Více než 3 roky čekání s již několikátým posunutím termínu, kdy očekávat novou Teslu, navíc aktuálně slibovaný termín již dávno nastal a k dalšímu posunutí zatím nedošlo. Taková je situace u některých zákazníků, včetně těch českých, kteří si mezi prvními rezervovali nový elektromobil Tesla Model 3, zaplatili zálohu, ale stále musejí na svůj vůz čekat.

Máme tady příklad jednoho z Čechů, který si objednal nebo přesněji za tisícidolarový poplatek rezervoval nový elektromobil Tesla Model 3 (test) – již 6.6. 2016, tedy před více než třemi lety. Jenže ani k dnešnímu dni se nedočkal.

Dle oficiálních stránek Tesly by mělo předpokládané doručení slibovaného elektromobilu proběhnout začátkem roku 2019, ovšem když se nyní podíváme do kalendáře, je již druhá polovina roku. A to opravdu není začátek roku. Takže Tesla zmeškala další termín a tentokrát jej už ani neposunula.

Je otázkou, co se bude dít dál. Dle stránek Tesly to vypadá, že by ráda, aby si zákazník místo toho raději pořídil vyšší a dražší Model S. Jenže ten zákazník nechce a nezbývá mu tak, než čekat, nebo auto zakoupit přes zahraniční dealery, ovšem s příplatkem a s dalšími dodatečnými administrativními úkony.

Tip: 5 velkých oznámení, se kterými Tesla zřejmě přijde v roce 2019

Dle našich informací se čekalo, že někdy na jaře dojde u Tesly ke spuštění konfigurátoru v České republice a že bude možné objednávat její elektrické vozy přímo do naší země. Po odložení otevření oficiálního servisu Tesly však očividně došlo k dalším časovým prodlevám a zákazníci tak opět musejí čekat. Tesla si tím rozhodně nevytváří dobrou vizitku a je otázkou, co bude dál.

Česká republika patří z pohledu Muska aspol. do regionu “other Europe” – jinými slovy jsme na vedlejší koleji a automobilka nás prozatím z různých důvodů spíše přehlíží. Oproti jiným evropským státům nemáme showroom Tesly a není ani plánovaný. Pokud jde o systém u aut nebo na stránkách Tesly, schází čeština. Jediným známým plánem do budoucna je stavba dvou nových rychlodobíjecích stanic, které mají do konce roku 2020 doplnit stávající trojici Superchargerů.

Ve světě se ovšem Tesle z určitých pohledů daří, když například v posledním kvartálu dosáhla na rekord s vyrobením téměř 100 000 elektromobilů za čtvrtletí. Pokračuje také ve výstavbě důležité nové gigatovárny v Číně, největším automobilovém trhu na světě, který podporuje elektromobilitu. Ve druhé polovině letošního roku bychom se pak mohli dočkat představení vylepšených Modelů S a X, dále očekávaného Tesla Pickupu, nebo detailů k využití nové bateriové technologie po akvizici firmy Maxwell.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
6 Comment threads
15 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
PavelH TTomášKerosinpetrolhead Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Matej
Matej

3jku je mozne uz objednat cez Rakusko, len je tam nasledny administrativny ukon a to riesenie dvojiteho zdanienia. Ja som svoju 3 rocnu rezervaciu na Other Europe zrusil a objednal cez Rakusko dodanie mam 8/2019

Roman Kmínek
Roman Kmínek

Cenu ti dali stejnou jako pro Rakousko ,nebo jsi něco připlácet

Matej
Matej

Ku Rakúskej cene na stránke Tesly treba pripočítať 1800€ čo je Rakúska podpora,ktorá sa na nás nevzťahuje.

Martin
Martin

Mám objednávku od 31.7. 2017 a informaci v administraci také Early 2019. Je to velmi neprofesionální. Na emaily v Tesle nikdo nereaguje.

rad
rad

Možná zkusit u veksláků vyměnit nějaké ty bony a poslat Tesle poptávku po autě a nabídnout za ten zázrak ty nejtvrdší chechtáky, které svět zatím viděl.

EV zrout
EV zrout

Jak moc si ještě fandové nechají sr.t do huby, aby u toho ještě blaze hýkali??

Jakub Mokříš
Jakub Mokříš

On tu někdo hýká?

petrolhead
petrolhead

Čekat roky na dodání auta a zároveň psát o tom, že sice Musk má problémy s timingem, ale jinak vždy co řekne také splní, by mohlo být nazváno podobným eufemismem. Každopádně trpělivost zákazníků Tesly je pozoruhodná a v automotive nevídaná.

Kerosin
Kerosin

Na kvalitu se holt vyplatí čekat. :-)

H T
H T

Na Tesla Model S někteří čekali 4 roky od zaplacení zalohy v roce 2009 po dodání v roce 2013. Zálohy na Model S skládali v době kdy ještě nebylo vůbec jisté, že se podaří celý projekt dotáhnout do výrobní faze. 28 Březen 2009, když jsem četl ten članek o Tesla Model S, koukal jsem na to jako na zjevení. Dojezd až 480 km byl prostě ohromující.

Kerosin
Kerosin

No já si raději počkám na kvalitní EV, než si koupit třeba fosila kde z každé tisícovky vložené do PHM využiji pro jízdu 300,- Kč a 700,- vyhodím v podobě odpadního tepla. A ještě se najde poměrně velká skupina lidí, kteří to nazývají “Normálním”. To už bych raději užil slovo “běžné” než “normální”.
To je jako si koupit deset rohlíků, sníst tři a zbytek vyhodit.

petrolhead
petrolhead

A vy už máte také tu kvalitu od Tesly objednanou?

Kerosin
Kerosin

Nemám, a bohuzel asi ani mít nebudu. Je to nad moje finanční možnosti.

Tomas
Tomas

Zdravím Vás, s tím nereagováním TESLY, 100% souhlas. Máme model X 100D z roku 2018, píšeme jim chybu, kdy se auto (zamčené) po několika minutách odpojí z internetu/aplikace v mobilu a nejde se do něj přes aplikaci dostat. Musíte k auto, odemknout a pak to začne fungovat. Byli jsem s tím 2 x v servisu (Nemecko, CR) a nevyřešili to. Říkají, že v nějakém dalším updatu to vyřeší. Vím v ČR o dalších 3 lidech, kterým model X takto zlobí a nemají to dodnes vyřešené. Na portálu mého auta jsem psal zhruba 7 x do TESLY, ani jednou odpověď. Nic.… Číst vice »

Jirka
Jirka

Ano, to s tou Vidni je mozne, sam tu nabidku mam, maji tam i skladove a do 14 dnu mate auto doma.

Mobilní zobrazení