Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Zůstatková hodnota spalovacích aut těžce spadne, říká Elon Musk

  |  Martin Skořepa  |  38 komentářů

Šéf Tesly má samozřejmě jasno, proč jsou elektromobily lepší než konvenční auta se spalovacími motory. Tentokrát se vyjádřil na téma, jak to bude s vývojem zůstatkové ceny aut. Elektromobily podle něj budou důvodem, proč výrazně spadne cena již pořízených aut.

TIP: Elona Muska čeká pořádně tučná odměna. Stane se nejbohatším člověkem na světě?

Musk už dříve uvedl, že Tesly mohou někdy v budoucnu díky funkci Autopilot fungovat jako tzv. robotaxi a tím pádem svým majitelům dokonce vydělávat. Z toho důvodu prý můžeme časem očekávat výrazné zdražení funkce Autopilot, kterou automobilka stále vyvíjí a slibuje, že jednoho dne zcela nahradí klasické řidiče.

S tím, jak budou nadále elektromobily získávat na hodnotě a současně budou přicházet stále další zákazy pro spalovací auta, prý dojde k tomu, že se lidem nevyplatí pořídit konvenční auto, protože jejich zůstatková hodnota v příštích letech bude rychle padat a celý přechod k elektromobilitě se rapidně zrychlí. A to tak, že nebudou poptávané elektrické vozy k dispozici a budou rychle vyprodané.

Tvrzení Muska musíme brát samozřejmě s jistou rezervou, protože je do celého byznysu jednoduše zainteresovaný a co jiného by měl říkat a dělat, než fandit elektromobilům. Nicméně pokud by měl pravdu, pak by to znamenalo, že na to asi většina automobilek nebude připravena a budou řešit existenční problémy.

V příštích pár letech se nejspíše ještě nic zásadního nestane, ale kolem roku 2025 a dále bychom mohli čekat, že budou hrát elektrický pohon a nové technologie v automobilovém průmyslu zásadní roli a budou udávat tempo. Možná půjde v příštích 10 letech o změny, které budou větší než změny za posledních 100 let.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
17 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
DAFRomanHRADEKChodím měsíc v jedněch slipechRocco Siffredi Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Chodím měsíc v jedněch slipech
Chodím měsíc v jedněch slipech

Tak sláva konečně si budu moci koupit vysněnou 20 let starou ovci f dechtu za solidní peníz

Jarda
Jarda

Je to blázen, kdyby nebyl podporován, dávno neexistuje. Pro daňového poplatníka je nejlepší el. auto to, které se nevyrobí!!!!

Chodím měsíc v jedněch slipech
Chodím měsíc v jedněch slipech

přesně!Věřitelé do něj napumpovali triliardu doláčů která se jim nikdy nevrátí.A bodejď by cena akcií uměle nevylítla vzhůru!! Prej 800 doláčů ha ha ha

Rocco Siffredi
Rocco Siffredi

Ona 10 let stará Tesla, navíc třeba odlítaná jako taxál, taky asi nebude úplně to, po čem by hned někdo skočil, když si za stejné peníze koupí nové embéčko.

LIBOR
LIBOR

Teď si koupím pořádný spalovací motor a za 10 let třeba elektriku, ale spalováķ si určitě nechám na zábavu.

Durko
Durko

Můj jedničkový Superb už nemá kam spadnout (tedy jeho hodnota). :-) :-) :-)

Vlada
Vlada

Mám Superba jednickovyho 450000km, ale taky elektromobil 166000km. Diskutujte o něčem co jste většinou nezažili. Něco jako panic o orgasmu ženy.

Josef
Josef

Podpis- Brouk Pytlík Pytlíkovič, práce a znalosti všeho druhu. Všeználek je mé umělecké jméno. Pane chytrý, co říkáte kW za 8 kč, dojezdu v zimě polovinu max, výdrži akumulátorů a kdepak se asi vezme elektřina pro 100 mil vozů v Evropě, když NE jádru, Ne teplu? předpokládám, že máte doma jadernou i tepelnou elektrárnu a řeknete, že my tu nic nevíme. Víte jak se pozná blb? Všechno ví.

RomanH
RomanH

Hele Pepíčku, já dnes nabíjel za 1,13 Kč/kWh s DPH. Kdo je tady Brouk Pytlík:) Takže blb jste Vy. Zřejmě jste i odborník na energetiku!? A tak jste se zřejmě vzbudil s rukou v nočníku:)

RADEK
RADEK

To by mne zajímalo, kdo Vám prodá kWh za 1,13kč, to není reálná cena. Tak s pravdou ven a nemaťte lidí!

RomanH
RomanH

Prozradím Vám tajemství. Je to reálná cena. Nikoho nematu, ale Vy se nevyznáte v energetice. Představte si, že jsem nabíjel doma na svém RD. Mnoho lidí si cenu fixuje, ale to většinou není výhodné. Mám spotovou cenu na OTE trhu + marže mého dodavatele. Dnes ráno byla cena za MWh 1 EUR – silová, tedy 25 Kč + 175 Kč marže mého dodavatele. To je 200 Kš/MWh, tedy za kWh je to 20 haléřů. Musíte připočítat za distribuci D45 je 134,56 Kč/ MWh + 495 Kč / MWh + 77,12 Kč/MWh ČEPS + 28,30 Kč/MWh daň z elektřiny. Takže vše… Číst vice »

RADEK
RADEK

No to je sice hezke, ale kolik lidí o tom ví a kolik lidí je schopno se o takový molocha starat. To jsme to dopracovali, je to jako s tarify MT, velké firmy mají výhody levné tarify a běžní lidé si platí drahe tarify. Ať žije transparentnost!

RomanH
RomanH

To není jen pro firmy, ale i pro běžného spotřebitele a transparentní to je. Každý cenu vidí na OTE-ČR. Od 12 hodin každý den na den dopředu. Sociální jistoty mají na KUBĚ :) A snad ještě na závěr OTE trh není ČEZ, zda se satkává nabídka s poptávkou a znikne cena TRHU !!! Tedy žádný moloch a pokud chci něco levněji, musím se alespoň trochu starat !!!

RADEK
RADEK

Vidím tam na 14.2.2020 základní cenu 35,52 EUR/MWh, a to už je zase někde jinde. Takže zítra se auto raději nebude nabíjet…
To se člověk stane otrokem sledování kurzů všech možných komodit a pak si zavoláme Chocholouška…
Ale každopádně díky za rozšíření obzorů.

RomanH
RomanH

Tak musíte to brát i tak, že někoho to možná baví. Když si koupíte auto za 1,7 milionu, tak tyto otázky jsou jen čirá zábava. Je zcela na každém, jak se k tomu postaví. Byly doby, kdy si blázni kvůli zdražení benzínu, skladovali doma benzín ve vaně. Svoji Teslu většinou opravdu nechávám nabíjet nad ránem, kdy to prospívá energetické soustavě a většinou to dává i ekonomický smysl. Zdaleka nevyužívám celou kapacitu baterie. Pro mne je to zbytečné, když jsem doma a svítí slunce, tak jí dám cucnout z FVE. Těch 35,52 bude zřejmě přes den a většinou nenabíjím, ale i… Číst vice »

DAF
DAF

Skvělé, vynikající, ovšem politici, kteří na základě vydírání od ekoteroristů toto prosazují, vám neřekli všechno. Když ptáčka lapají… V ceně dnes běžných PHM je nezanedbatelnou položkou spotřební daň. Až bude elektroaut víc, než je statistická chyba, a čuďáků bude jezdit míň, nejde ty prachy se budou muset sebrat. A kde je vezmou? “Vosolí” vám vaši radost z jízdy, tu spotřební daň hodí na elektriku. Stejně tak vám zruší volné parkování v zónách, přestanou dotovat ceny vozidel. Na začátku 90 let se prosazovalo vytápění elektřinou. Sousedi si pořídili elektrokotel, všechno na knoflík, paráda! Když si podobně navrhlo víc lidí, cena ska… Číst vice »

RomanH
RomanH

Ještě jedna věc, je to sice vyjímka, ale někdy jsou ceny za elektřinu i NULA a myslím, že mohou být i záporné při extrémní nadvýrobě

Chodím měsíc v jedněch slipech
Chodím měsíc v jedněch slipech

když je žena frigida ,může se i panic snažit jak chce.A ještě si pak chudák bude vyčítat ,že selhal:)

Chodím měsíc v jedněch slipech
Chodím měsíc v jedněch slipech

No lepší kusy 1.supa jsou od 100 tis do 150 tis.Tak bych zase nekřičel ,že není kam spadnout.Díky Muskovi budeš za rok na 30 tis.pokud máš zachovalý kus:)

Mobilní zobrazení