Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Známého šperkaře, který vyrobil prsten pro Muska, zradila Tesla

  |  Pavel Kreuziger  |  6 komentářů

Ben Yang, hvězdný šperkař, známý spíše jako Ben Baller, nedávno vytvořil speciální prsten Tesla pro Elona Muska, aby mu poděkoval za to, co dělá pro lidstvo. Jenže níže popsaným incidentem se cesty obou mužů nejspíš nadobro rozejdou.

Ben, zakladatel a výkonný ředitel společnosti If & Co., na svém instagramovém účtu informoval o incidentu, kdy ho jeho vlastní Tesla Model X uzamkla uvnitř a nepustila ven. Model X P100D se mu podařilo opustit až po 47 minutách přes kufr – dveře ani okna zkrátka otevřít nešly.

Indikovaná dojezdová vzdálenost těsně před výpadkem energie přitom činila ještě 211 mil. Kromě zablokovaných dveří a oken přestala fungovat také klimatizace.

Baller později informoval, že svoje děti už do Tesly nikdy nepustí. Jeho syn London totiž trpí astmatem a v uplynulých šesti letech ho už 26krát vezli na pohotovost, takže si nemůže dovolit riskovat, že by při záchvatu museli čekat na cestě na asistenční službu.

Díky vyrobenému prstenu se Ballerovi podařilo domluvit si schůzku s ředitelem Tesly, naplánovanou na 9. dubna, jenže Muskova asistentka mu prý po incidentu napsala, že Musk už není k dispozici [ke schůzce] a naznačila, že namísto rozmazávání situace online měl Baller problém řešit přímo s ní.

Mluvčí Tesly však Autoblogu řekl, že žádná schůzka s Elonem naplánována nebyla a že Ballerův popis událostí s jeho Modelem X neodpovídá záznamu v logu vozidla.

Ballerovo živé vysílání celého incidentu sice vyvolává jisté otázky a pochybnosti, nicméně se zákazníky uzamčenými uvnitř jejích vozidel už Tesla zkušenosti má. V únoru například zemřel na Floridě muž po havárii ve svém Modelu S, který začal hořet a ani jemu, ani svědkům se vozidlo nepodařilo otevřít. Tato událost se aktuálně vyšetřuje.

Zdroj: Autoblog.com

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
kptndsCarMilanlolsukovf Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
petrolhead
petrolhead

A to může hovořit o štěstí, že se mu to stalo v zimě a ne uprostřed léta. 47 minut v rozpáleném autě by mohlo skončit fatálně. Jak může auto, které vykazuje takové bezpečnostní vady, v dnešní době vůbec projít homologací?

sukovf
sukovf

To je dobrá otázka, ale já mám někdy dojem, že v USA může na silnici tak nějak všechno za předpokladu, že je výrobce dostatečně “přesvědčivý”.

lol
lol

RTF – Read the Fucking Manual… tím měl začít tydýt- Dveře se samozřejmě dají nouzově otevřít i bez elektřiny

Milan
Milan

Mě zamklo volvo Xc 90….masakr…za dvacet minut mě samo pustilo, ven bych se určitě nedostal, nešla ani okna.

Car
Car

vžycky se dá rozbít okno

kptnds
kptnds

V dnešní době je snadné na sebe upozornit. Jdu hledat video toho nemehla, když v článku není odkaz, abych si mohl udělat názor.

Mobilní zobrazení