Zaměstnanci Tesly se nevyjadřují na adresu Muska v dobrém. Slušně řečeno
- Na veřejnost se dostal interní dotazník Tesly
- Názory některých zaměstnanců jsou celkem šokující
- Elon Musk evidentně polarizuje společnost

Tesla nezažívá zrovna optimální období. Momentálně je vláčena médii kvůli soudnímu sporu, který s ní vede jeden z akcionářů. Ten zpochybnil oprávněnost miliardové odměny, jež byla před téměř čtyřmi lety přiznána Elonu Muskovi.
Tesla vs. kauzy
Cíle k dosažení na pohádkový balík peněz prý byly nastaveny přímo s dětinskou jednoduchostí. Je zajímavé, že i když jde o téměř čtyři roky starou záležitost, tak její dopady se veřejně propírají až nyní.
Někteří experti si myslí, že kauzy tohoto typu zkrátka potřebují čas, než dostatečně „uzrají“. Jiní poukazují na to, že timing může být účelový ve snaze poškodit Elona Muska i jeho společnosti. Ať už je pravda jakákoliv, my to nevyřešíme.

Čtěte také: Karma je zdarma aneb nejbizárnější nehoda Tesly. Co se stalo?
Další aféra na obzoru?
A aby toho nebylo málo, aktuálně internetem rezonuje další malér. Autoblog informuje, že se na veřejnost „nedopatřením“ dostal interní dotazník společnosti Tesla. A stejně jako v případě kontroverzní odměny výše i v tomto případě jde o záznamy z roku 2018.
Náhoda? Možná, i když (opět) to načasování je přinejmenším zvláštní. Každopádně, některé podrobnosti, které vyplavaly na povrch, způsobily pořádný poprask. Elon Musk se totiž mezi zaměstnanci netěší velké oblibě.
Realizační výstup spisu, jenž zaslala bývalá personální ředitelka Tesly jednomu z členů představenstva, se dá charakterizovat následovně: a) zaměstnancům se nelíbí systém odměňování, b) nelíbí se jim kroky vedení včetně Elona Muska.

Muskovo chování je trnem v oku
Na první pohled nic nového pod sluncem, protože – a to si přiznejme – bavit se o tom, že jste spokojení s výší mzdy nebo přístupem vašeho šéfa, by vydalo na pořádnou bichli. Existují sice výjimky, ale většinou v tomto ohledu vždy panuje určitý rozpor.
Z těch uniklých materiálů je však zřejmá i další věc, která je také nejspíš logická. Ze členů nejužšího vedení, vrcholového a středního managementu celých 65 % v průzkumu uvedlo, že Muskovi důvěřují.
Naprosto diametrálně odlišné jsou však odpovědi pracovníků na technickoadministrativních, provozních a výrobních pozicích. Ti si stěžují na firemní kulturu, špatné vedení a komunikaci, vágní přístup k lidem a někteří Muska neváhali označit nálepkou „tyran“.
A to nejzajímavější na konec. Navzdory diametrálně odlišným názorům celých 98 % všech dotázaných uvedlo, že jsou hrdí na to, co Tesla dokázala a jak je značka ve světě vnímána.