ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | Nissan Leaf (2018)

Vstříc budoucnosti? Je tady aplikace pro elektrické Porsche

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

První čistě elektrický supersport od Porsche by měl dorazit v příštím roce, nicméně již nyní si mohou někteří budoucí majitelé vyzkoušet speciální aplikaci, která má jednoduše za úkol zpříjemnit život s elektromobilem.

Chystaný elektromobil Porsche Taycan, ještě nedávno označovaný Mission E, vstoupí na trh v roce 2019. Jeho příchod už se tedy poměrně rychle blíží, čehož si je vědom i samotný výrobce. Ten tak s předstihem vydává aplikaci Porsche Charging Service, se kterou budou mít majitelé prvního čistě elektrického Porsche o něco jednodušší život, pokud jde o hledání nabíjecích stanic, placení za dobití, nebo i přehled o stavu svého vozidla.

Díky Porsche vám má stačit pouze jediná aplikace, místo používání různých aplikací a různých map z různých služeb. Na jednom místě přehledně najdete všechna nabíjecí místa z okolí, včetně aktuálního stavu obsazenosti, a samozřejmě s možností naplánování zastávky. Po zaparkování u nabíječky stačí naskenovat QR kód nebo přiložit Porsche ID kartu a okamžitě zjistíte podrobnosti o nabíječce a můžete jednoduše zaplatit, napříč všemi zeměmi, v různých měnách.

Na rozdíl od jiných aplikací si však Porsche říká o měsíční poplatek ve výši 2,50 Eur, což je zhruba 65 korun. A dále samozřejmě zaplatíte za odebranou elektřinu na navštívených nabíjecích stanicích. Pro srovnání, například konkurenční Tesla umožňuje majitelům vozů Model S a Model X bezplatné nabíjení ve svých nabíjecích stanicích, které už pokrývají nejen Ameriku, ale jsou také početné po Evropě. Porsche má v plánu do příštího roku postavit 500 nabíječek v Americe, nebo po Evropě využívat síť rychlonabíječek Ionity, které firma aktuálně buduje.

Aplikace je zatím dostupná pouze v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Dánsku, Nizozemsku, Belgii, a Finsku. V dalších zemích, například i v České republice, by se měla objevit až ke konci letošního roku. Používat ji mohou nejen majitelé Porsche, ale i kdokoliv jiný, kdo si zřídí uživatelský účet u této automobilky.

zdroj: Porsche

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Prodeje elektromobilů v Číně závratně rostou

Prodeje elektromobilů v Číně závratně rostou

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Říše středu není zrovna pověstná svým postojem k ekologii. O to zajímavější je, že tam elektromobily a jejich popularita vcelku slušně…

Agentura Bloomberg prorokuje pokles cen baterií

Agentura Bloomberg prorokuje pokles cen baterií

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Prodeje elektromobilů v obrovské míře ovlivňuje cena baterií. Je to největší brzda tohoto odvětví průmyslu. Jak se ale zdá, tak se…

Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gigatovárny od společnosti Tesla slibují revoluci na poli baterií, alespoň pokud jde o snížení výrobní ceny a následného zacházení s recyklací…

Mobilní zobrazení