Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Ve městě andělů bude zasahovat plně elektrický požární vůz

  |  Michal Zamastil  |  diskuze

Hasičský sbor města Los Angeles oznámil nákup plně elektrického požárního vozu, který je prvním takovým v Severní Americe.

ROZHOVOR: Jak (ne)bezpečné jsou požáry elektroaut podle hasičů?

Velitel sboru Ralph Terrazas k tomu uvedl: “Jsem nadšený, že jsme první oddělení v Severní Americe, které si objednalo tento špičkový hasičský vůz. Elektrický hasičský vůz je inovativní nástroj, který pomůže snížit emise hluku a škodlivé nafty a zároveň poskytne flexibilní nástroj pro hašení požárů a záchranné operace z technologicky vyspělé platformy. Těšíme se na jeho hodnocení v reálném prostředí, jakmile příští rok vyjede do ulic Hollywoodu.”

Vozidlo pochází od rakouského výrobce hasičských vozů Rosenbauer, který tvrdí, že postavil “první plně elektrický hasičský vůz na světě”. Jeho elektrický vůz je vybaven 350kW elektrickým pohonným systémem a akumulátorem o kapacitě 100 kWh, který zvládne zhruba dvě hodiny provozu.

Dieter Siegel, generální ředitel společnosti Rosenbauer International, komentoval dohodu s LAFD: “Budoucí hasičské auto se zásadně liší od vozidel, která jsou dnes v provozu na hasičských stanicích. Je multifunkční, plně propojený a jeho flexibilní interiér lze použít jako plně vybavené velitelské centrum. Elektrické motory snižují hluk a znečištění. Jsem obzvláště potěšen, že mohu přijmout objednávku od hasičského sboru v Los Angeles, což je opravdu fantastické hlasování o důvěře. Společně vyvineme hasičský vůz připravený na výrobu, který splňuje všechny bezpečnostní normy NFPA a může být bez problémů uveden do skutečného provozu.”

Očekávaný termín doručení objednávky je začátkem příštího roku. Požární stanici 82 v Holywoodu, kde se bude nový vůz nacházet, hodlají také vybavit rychlonabíjecí stanicí.

zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení