Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla novému majiteli vypnula Autopilota, protože za něj původní majitel nezaplatil

  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Na trhu s ojetými elektromobily není problém narazit na solidně vybavené Tesly, včetně funkce Autopilot, za kterou si původní majitel připlatil. Její zachování však nemusí být samozřejmost.

TIP: Co vznikne kombinací Tesla Model S a Roadsteru? Podívejte se

Příběh jednoho Modelu S je následující: 15. listopadu loňského roku Tesla prodala Model S s Autopilotem a funkcí Full Self Driving (samořízení) nezávislému dealerovi prostřednictvím aukce. 18. listopadu Tesla provedla na dálku jakýsi audit vozu a zjistila, že vůz by neměl mít Autopilot s Full Self Driving. Jistý Alec si následně 20. prosince koupil tento Model S s Autopilotem a FSD od dealera, ten samozřejmě tyto dvě poměrně zásadní funkce inzeroval. V lednu letošního roku dorazil update, který z Alecova nového auta Autopilota a FSD odstranil.

Alec to samozřejmě nenechal jen tak a kontaktoval Teslu s žádostí o vysvětlení. Tesla mu odpověděla, že vůz byl nesprávně nakonfigurován a Autopilota mít neměl a za tyto funkce. Jedním dechem ale zástupce automobilky dodává, že si je samozřejmě lze dokoupit dodatečně.

Takže ještě jednou. Tesla prodala dealerovi vůz s Autopilotem a FSD, tyto dvě funkce dokonce automobilka inzerovala při prodeji. Dealer vůz koupil, ale Tesla si mezitím z nějakého důvodu usmyslela, že vůz nemá mít Autopilota a FSD. Zákazník vůz koupil, přišel mu update a rázem přišel o dvě funkce, které stojí dohromady 8 000 dolarů (183 tisíc korun) a mohou pro něj být dost zásadní. Není to trochu bizarní?

Neudělala by Tesla lépe, kdyby věci nechala být? Tohle nám připadá jako poměrně zásadní přešlap ve vztahu k zákazníkovi, který, přesto, že za to nemůže, tak to odskákal nejvíc a vlastně jako jediný. A co kdyby třeba Tesla zjistila, že vůz má větší baterku, než má mít? To by jako dojel technik a baterku bez vědomí majitele vyměnil?

Alec má teď několik možností, z nichž žádná není zrovna vítězná. Může se soudit, může se se situací smířit, ale může si také zaplatit za sadu funkcí, které už si jednou zaplatil, ale Tesla mu je vzala bez jeho vědomí a souhlasu.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PatrikViktorS BChodím měsíc v jedněch slipech Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Chodím měsíc v jedněch slipech
Chodím měsíc v jedněch slipech

Kdo chce opici musí mít na banány.Když jsem prodával Ps4 pro, tak licence do PS+ se na nového majitele také nevstahuje.Musí si udělat svůj herní ůčet a zaregistrovat se.A po nikom bych teslu s jeho účtem nechtěl.Tovární nastavení a nastavit znovu a je jasné že to předplacené nebude

S B
S B

Špatné chování Tesly, teď má negativní reklamu po celém světě …

Patrik
Patrik

Zde se nejedná o špatné chování Tesly, ale o nevědomost nebo hloupost dealera. Dealer měl vědět, že po zakoupení vozu tyto funkce už mít nebude, tak je neměl dál inzerovat. Jak už je zde výše zmíněno, tak dodatečný SW se dalšímu zákazníkovi nepřenáší. Nic nového.

Viktor
Viktor

Nevidím na tom celkem nic špatného ze strany Tesly, chyba se stát může a náprava je jednoznačná. Zákazník bude reklamovat teslu u dealera, kde ji koupil, protože ten mu intzeroval funkci kterou vůz nemá. Jak si to vyřeší dealer s Teslou je jejich věc a záleží jestli Tesla u daného vozu Autopilota měla nebo neměla mít tj. jestli za tuto funkco dealer zaplatil či nikoli. Konec problému.

Mobilní zobrazení