Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla Gigafactory 4 vyroste jen 177 km od ČR. Známe detaily

  |  Martin Skořepa  |  1 komentář

Elon Musk před týdnem nečekaně během předávání cen za nejlepší automobily v Německu oznámil, že postaví Tesla Gigafactory 4 poblíž Berlína. Nyní se k nám dostaly nové informace a podrobnosti.

Evropská gigatovárna Tesly vyroste vedle Berlína u městečka Grünheide, které má méně než 10 tisíc obyvatel a je od českých hranic vzdálené asi 177 km. Pokud byste jeli trasu Praha – Grünheide, zabere vám to autem asi 3,5 hodiny, jde o necelých 350 km. Nelze tedy vyloučit, že by to pro některé Čechy mohlo být pracovně zajímavé, koneckonců v naší zemi máme levnější pracovní sílu než u našich sousedů. Ale nepředbíhejme.

Tesla bude do Gigafactory 4 investovat symbolicky až 4 miliardy EUR (tj. v přepočtu 103 miliard korun), přičemž jde o celkovou částku za celé období. Nevíme, jak vysoká bude prvotní investice, ovšem od EU by automobilka mohla získat podporu ve výši až 300 milionů EUR (tj. v přepočtu 7,7 miliard korun). Kvůli stavbě bude nutné vykácet asi 70 hektarů lesa, ovšem Musk kvůli tomu naopak vysází 3x více stromů někde poblíž.

Stavět se má již na začátku roku 2020 a cílem je, aby od začátku roku 2021 zde sjížděly z výrobní linky elektromobily Tesla Model Y. Ročně se má v Gigafactory 4 vyrábět 150 000 elektromobilů, tedy stejně jako je prvotní cíl v Číně, než dojde k dalšímu navyšování produkce. Tesla v Německu vytvoří 3 000 nových pracovních pozic, přičemž postupně číslo navýší na 8 000 až 10 000 Tesla zaměstnanců, včetně těch, kteří budou mít na starosti centrum pro design a vývoj.

zdroj: electrive

ŠTÍTKY:,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rudy Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Rudy
Rudy

Odpadne tim preprava aut ze zapadniho pobrezi na vychodni, preprava pres ocean a pres pulku Evropy, odpadnou cla a prizpusobovani auta na evropske normy, takze Tesly vyrazne zlevni, uz aby to bylo!

Mobilní zobrazení