Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Prodej lístků prvního závodu Formule E zahájen

  |  Tomáš Pour  |  diskuze

Fanoušci a milovníci motosportu si mohou nyní objednat vstupenky na vůbec první závod elektrických formulí v historii. Ten se uskuteční již 13. září v čínském hlavním městě Pekingu.

Vstupenky na závod nabízí veřejnosti tři portály. Pro místní, tedy čínské fanoušky zprostředkovává prodej server www.shuiniaoticket.com, zatímco pro diváky ze zbytku světa jsou k dispozici v mezinárodní síti Ticketmaster, která je zároveň i oficiálním prodejcem vstupenek pro tuto sezónu. Třetí a poslední možností, jak se dostat ke vstupence, je oficiální stránka šampionátu, tedy www.fiaformulae.com

Pro Pekingskou ePrix, kde bude 20 jezdců závodit na dočasném městském okruhu kolem známého olympijského stadionu “Ptačí hnízdo”, nabízejí organizátoři dva typy vstupného. Zlaté vstupně v ceně 55 Eur a platinové vstupné za 85 Eur. Se zlatým vstupným budete usazeni v nižších stupních tribuny a naopak s platinovým získáte místo s lepším výhledem ve vrchních patrech hlediště. Pro malé závodníky do pěti let v doprovodu dospělé osoby je vstupné zdarma, což se týká všech závodů Formule E.

ptaci hnizdo

S každou vstupenkou navíc získáváte přístup do zábavního a naučného centra eVillage, kde diváci mohou vyzkoušet, jaké to je být pilotem elektrické formule, a prozkoumat mnoho dalších novinek ze světa elektrických vozidel a elektroniky a techniky vůbec. Celý šampionát bude doprovázen hudbou pro umocnění zážitku nejen přítomných fanoušků, ale i diváků u obrazovek. Bude to tedy nejen první závod Formule E, ale i první motoristický závod světové úrovně s živým hudebním doprovodem.

evillage-header

Formule E je zbrusu nový šampionát organizovaný pod záštitou Mezinárodní automobilové federace, kterého se účastní 10 týmů, každý složen ze dvou jezdců. Ti řídí plně elektrické formule schopné dosáhnout rychlosti přes 225 kilometrů v hodině. Šampionát úmyslně cílí na novou generaci fanoušků motosportu a snaží se vzbudit větší zájem o elektrické vozy, které by se měly stát běžnou součástí městského provozu.

Přečte si o doprovodných vozidlech BMW i8 v šampionátu Formule E ZDE!

Pokud máte zájem spatřit tento závod na vlastní oči, avšak let do Činy je mimo vaše možnosti, nezoufejte a počkejte si na devátou etapu závodu, která proběhne 30. Května příštího roku v sousedním Německu, konkrétně na městském okruhu v Berlíně. Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách www.fiaformulae.com nebo sledujte náš web, kde vás budeme o Formuli E dále informovat.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení