Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Porsche Taycan má stejný problém, se kterým se potýkala Tesla. Díly k sobě nelícují

  |  Jakub Mokříš  |  13 komentářů

Ještě zhruba dva, tři roky nazpět měla Tesla poměrně dobře viditelné problémy s přesností výroby. Byla to nehezká poskvrna jinak povedených elektromobilů. A Porsche se nyní potýká s tím samým.

Otřesné slícování u elektromobilu Porsche Taycan | foto: Tesla Killer

TIP: Stig testoval na závodním okruhu Porsche Taycan Turbo S

Na kvalitě výroby nakonec Tesla hodně zapracovala a je to znát. Vozy z posledních let jsou opravdu v tomto směru už vcelku vychytané, díly k sobě lícují a mezery jsou všude stejné.

Bohužel, Porsche se u svého drahého Taycanu potýká právě s nelícujícími díly. Nedávno jsme o tom psali v článku a YouTube kanál Tesla Killer se teď na problém podíval podrobněji v jednom ze svých videí, aby ukázal, že to není jen vymyšlený, ale reálný problém.

V něm velice dobře ukazuje, jak jsou k sobě jednotlivé panely karoserie nepřesně namontovány. Většinou to zase až tak strašné a katastrofální, jako to uměla v úplném počátku výroby Tesla, ale třeba u skel před C sloupkem je to vyloženě odfláknuté. Což u luxusního sportovního vozu za nemalé peníze nepotěší.

zdroj: Tesla killer

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
adamKaldaPetrSkrew77Joseph Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Tom256
Tom256

Zrovna u Porsche mi to přijde hodně divné. To má přece s výrobou obrovské zkušenosti. U Tesly to beru jako fakt. Je to nová automobilka a stále se učí a dle recenzí se také za posledních 5 let extrémně zlepšila.

Kim
Kim

myslím že za 14 dní bud epo problému

Jarda
Jarda

Spatny postreh,lez nebo zamerne prekroucena informace. Poradne si prohlednete foto a uvidite,ze cele rohove okenko je propadle. Tedy bych spis rekl,ze se jedna o nejakou nehodu nez ze by to nelicovalo. Si vazne myslite,ze by Porsche neco tako prehledlo!

David
David

Přesně tak, okýnko je jakoby zatlačené na pravé straně dovnitř, zrovna Porsche má zpracování na nejvyšší úrovni.

Petr
Petr

vzhledem k rýze na klice asi po nehodě,plivete špínu.Pro porsche jsme vyráběli pro Macan a velice přísné kontrola a měření

Petr
Petr

To je ale odporně vylhaný článek a házení špíny na Porsche. To auto je zjevně po nehodě, to vidí i slepý

Tommi
Tommi

Chvála na Teslu – Boha, zajděte si někam, a koukněte se na Model 3,ktery je na tom pořád mizerně, a je jedno kdy byl vyroben… A k Taycanu – nikdy jsem Porsche nevlastnil, ale najel jsem pěkných pár tisíc KM ve firemním Cayenne a potom Panameře, a s nějakým nedostatkem v licovani, kvalitě materiálu nebo odflaknute práci jsem se nikdy nesetkal – ba naopak, oproti mému BMW je vidět, že Porsche je s kvalitou o něco lepší. Takže se mi zdá jako blbost, že by vlakovou loď (co se elektrického pohonu týká) nějak odflakli.

Mobilní zobrazení