Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Plně elektrický Citroën e-C4 bude představen 30. června. Největší neznámou je design

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Citroën už láká na oficiální představení nového modelu C4, tedy přesně řečeno ë-C4 coby čistého elektromobilu. Akce proběhne 30. června.

Současná generace Citroënu C4 | foto: Citroen

TIP: Citroën ukázal super levný elektromobil

Už teď ovšem víme spoustu informací, protože C4 nebude první elektroauto z koncernu PSA, takže se stačí podívat na sesterské modely a získáme alespoň nějaký předpokládaný základ výbavy a specifikací.

Jako elektromobil od základů

Základem, a to doslova, bude CMP platforma, na které lze postavit nejen elektrický vůz, ale také modely s konvenčním pohonem. Stejnou platformu najdeme už třeba u sesterských modelů DS 3 Crossback E-Tense či Peugeot e-208.

Očekáváme, že nový elektromobil Citroën ë-C4 bude disponovat 50kWh baterií, se kterou nabídne dojezd přes 300 km dle normy WLTP. O výkon 136 koní s točivým momentem 260 Nm by se měl postarat elektromotor. C4 však nebude nabízená jen jako elektroauto, ale také ve verzi s benzínovým či dieselovým motorem.

Z dřívějších informací již nyní víme, že objednání nového modelu C4 bude možné v příštích týdnech a první kusy by se měly v Evropě dostat k zákazníkům někdy v září. Velkou neznámou je však stále design a samozřejmě také ceny.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení