Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Kia chce urychlit přechod k elektromobilům. Do roku 2025 slibuje 11 nových modelů

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Jihokorejská automobilka prozradila své ambiciózní plány na poli elektromobility. Chce hrát první ligu a být předním světovým hráčem!

Kia CV (2021) concept

Připravovaný elektromobil Kia CV (2021) concept | foto: Kia

TIP: Kia testuje prototyp nového elektromobilu, který dorazí až v roce 2021

„Od uvedení svého prvního sériově vyráběného elektromobilu Kia Ray EV v roce 2011 prodala Kia po celém světě přes 100 tisíc elektromobilů s akumulátorovým pohonem,“ uvedl prezident a CEO automobilky Kia, Ho Sung Song. „Od té doby jsme na globálních trzích postupně uvedli řadu nových elektrifikovaných modelů a zveřejnili plány tento postup v příštích letech ještě urychlit. Speciálním zaměřením na elektrifikaci chceme, aby vozy typu BEV do roku 2029 představovaly 25 procent našich celkových globálních prodejů.“

Kia přišla na začátku letošního roku se strategickým „Plánem S“, podle kterého plánuje do roku 2025 rozšířit svou nabídku čistě elektrických vozů (BEV, elektromobilů) až na 11 různých modelů. Současně chce Kia ve stejném období dosáhnout toho, aby prodeje těchto čistých elektromobilů tvořily 20 % celkových prodejů značky na vyspělých trzích, včetně Jižní Koreje, Severní Ameriky a Evropy.

Rok 2021 má stát za to

Elektromobilovou ofenzivu má značka Kia naplánovanou na příští rok, kdy dorazí první ze sedmi čistokrevných elektromobilů s uvedením na trh do roku 2027. Všechny tyto nové modely budou od základu postavené jako elektromobil, se všemi výhodami, které tento způsob přináší. Tradiční automobiloví výrobci se přitom místo toho stále snaží jen naroubovat elektrický pohon na základy konstrukce spalováku, což není zrovna nejlepší řešení.

Kia CV (2021) concept

„Model CV, jehož uvedení je naplánováno na rok 2021, bude zhmotňovat přístup značky k inovacím a změnám, jakožto i nový designový směr, který poukazuje na přechod značky Kia k obchodní strategii postavené na elektromobilech. Nová designová filozofie Kia vyjadřuje atributy pokroku, různorodosti a bohaté směsice kontrastních prvků.“ píše se v oficiální tiskové zprávě společnosti Kia. Novinka bude postavena na globální podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), díky čemuž by například měla nabídnout nejprostornější kabinu v příslušné třídě.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení