Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Každé třetí prodané auto ve Švédsku bylo do zásuvky

  |  Luboš Srb  |  1 komentář

Nejen v České republice, ale i například ve Švédsku zaznamenali rekordní hned první měsíc nového roku 2020, pokud jde o prodejnost elektroaut.

TIP: Rekordní leden. V ČR bylo zegistrováno téměř 400 nových aut do zásuvky

Ve Švédsku bylo v lednu hned každé třetí nově prodané auto do zásuvky, tedy buďto přímo bateriový elektromobil nebo plug-in hybrid. Konkrétně to bylo něco přes 30 %.

Důvodem, proč se na severu tak dobře prodávala elektroauta, je především státní pobídka, kdy každý zákazník pořizující nové auto s emisemi CO2 nižšími než 70 g/km (přičemž v EU od nového roku platí v tomto roce celkový limit pro všechny automobilky 95 g/km) získal 5 700 eur.

Právě kvůli tomu se nejvíce prodávala auta do zásuvky, která mají lokální emise buďto nulové (elektromobily) či celkově poměrně nízké (plug-in hybridy, které se umí chovat při provozu jako čisté elektromobily). Zřejmě i proto převažovaly plug-in hybridy (23,1 %, a sice 4 113 registrací) nad elektromobily (7,1 %, a sice 1 269 registrací).

Meziročně šlo o nárůst prodejů elektromobilů o 15 % a plug-in hybridů dokonce o šílených 160,8 %.

Pokud jde o popularitu modelů, z elektromobilů byly v lednu nejprodávanější: Kia e-Niro, Renault Zoe a Kia e-Soul. U plug-in hybridů pak: Volkswagen Passat GTE, Kia Optima a Mitsubishi Outlander. Možná překvapivě se do žebříčku nedostala Tesla Model 3, ve Švédsku v roce 2019 nejprodávanější elektromobil. Důvodem jsou prý dodávky, které v novém roce nestihly z Kalifornie do Švédska dorazit.

zdroj: electrive

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mipa Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
mipa
mipa

Plugin hybridy se prodávají, ale jako elektroauta nefungují. Nikdo nedobíjí. A většina aut byla normálních. A emise elektromobilů jsou stejné jako normálních aut. Energetický mix je zatím jasný.

Mobilní zobrazení