Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Rekordní leden. V ČR bylo zegistrováno téměř 400 nových aut do zásuvky

  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Svaz dovozců automobilů v České republice zaznamenal hned první měsíc v novém roce 2020 rekordní počet registrovaných aut do zásuvky.

TIP: V ČR v roce 2019 vzrostl počet aut do zásuvky o 25 %

“V lednu došlo k výraznému nárůstu u osobních automobilů s elektrickým pohonem a plug-in hybridů.” uvádí SDA na svých stránkách. “Celkový počet registrací osobních aut pak zůstal na obdobné úrovni jako před rokem.”

Významně vzrostl počet registrovaných elektrických vozů s možností externího dobíjení – celkem 384 elektromobilů, což jsou cca 2 % ze všech registrací aut v lednu, a 235 plug-in hybridů, zde cca 1,2 % ze všech registrací.

Pro lepší představu, za celý loňský rok se prodalo 756 elektromobilů a 473 plug-in hybridů (po sečtení meziročně o cca 25 % elektroaut do zásuvky více). Takže jen za samotný leden 2020 se prodalo více než polovina toho, co se prodalo za celý a ještě k tomu rekordní rok 2019.

Že by i v ČR pomalu začínala elektromobilová éra? Pro lepší pochopení se musíme na čísla podívat podrobněji. Největším podílem k rekordnímu lednu totiž přispěla především Škodovka, která přišla s cenově dostupnějším elektromobilem Citigo-e iV. Na trh dostala hned 254 elektrovozů. Nebo také Hyundai, který se podílel počtem 77 kusů. Ostatní značky přispěly jen pár kusy.

Je tedy otázkou, jestli rekordní počet registrací v lednu není spíše jen výjimkou, která často přichází právě díky uvedení nového vozu (v tomto případě domovské značky a ještě cenově dostupnějšího vozu) na trh.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JirkaVUpRomanHChodím měsíc v jedněch slipech Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Chodím měsíc v jedněch slipech
Chodím měsíc v jedněch slipech

jo a co to je proti 300 000 prodaných spalováků v ČR za rok 2019?

RomanH
RomanH

Musíte se víc snažit :)

VUp
VUp

jenže v počtech jsou 100 eCitigo které ted budou stat na kramech

Jirka
Jirka

Ale v létě už půjdou s cenovkou pod 400 tisíc k novým majitelům. :-)

Mobilní zobrazení