ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Hyundai předvedla futuristické auto na vodík, které ujede 800 km

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Jihokorejská automobilka Hyundai odhalila na autosalonu v Ženevě vskutku zajímavý koncept futuristického automobilu s novou generací palivových článků. Nejen, že jde o ekologické auto, ale s plnou nádrží ujede až 800 km, což už se přibližuje vzdálenostem, po kterých všichni tolik volají.

Futuristická studie FE Fuel Cell Concept ukazuje, jakým směrem se bude (a to zřejmě nejen u automobilky Hyundai) v příštích letech ubírat směr ekologických a moderních aut.

„Hyundai Motor má tradici ve výrobě inovativních a hospodárných vozidel, která urychlují pokrok automobilového průmyslu v oblasti ochrany životního prostředí. Studie FE Fuel Cell Concept je důležitou evolucí našeho průkopnického úsilí o vývoj vodíkové mobility a posouvá nás blíž k realizaci naší vize „vodíkové společnosti“, v níž bude doprava čistá, hospodárná a přínosná pro životy našich zákazníků.“ řekl Woong Chul Yang, zástupce generálního ředitele společnosti Hyundai.

Automobilka odhalila nový koncept auta na vodík v rámci autosalonu v Ženevě. Disponuje čtvrtou generací systému palivových článků, které jsou o 20 % lehčí a mají o 10 % vyšší účinnost než u nejnovějšího vozu Tucson ix35 Fuel Cell, navíc hustota výkonu sady palivových článků byla zvýšena o 30 %, čímž se výrazně prodloužil dojezd – až na 800 km.

Pokud jde o design, ladné tvary studie FE Fuel Cell Concept jsou inspirovány přírodou a vodou, která je jedinou složkou emisí tohoto vozu. Čisté a klidné tvarové řešení zdůrazňuje skutečnost, že tento vůz neznečišťuje životní prostředí. Ve všech částech vozidla je tvar podřízen funkci. Výhodnějších aerodynamických vlastností je dosaženo inteligentní konstrukcí.

Zajímavost: Jihokorejci svůj futuristický koncept auta na vodík vybavili i speciálním vnitřním zvlhčovačem vzduchu, který recykluje vodu, vypouštěnou vozidlem při získávání čisté energie z vodíku, za účelem vytvoření ještě komfortnějšího prostředí v interiéru.

FE Concept je vybaven přenosnými sadami akumulátorů, které jsou nabíjeny z palivových článků vozidla a určeny k napájení přenosných zařízení cestujících. V zavazadlovém prostoru je umístěn integrovaný nosič s nabíječkou pro elektrický skútr. A takových detailů, se kterými automobilka myslí na potřeby mobility zítřka, bychom našli i více.

Prvky studie FE Fuel Cell Concept ovlivní podobu modelu SUV s palivovými články, který je připravován pro uvedení na trh v roce 2018. Tento vůz bude vybaven vyspělými asistenčními systémy Hyundai Smart Sense a s pohonem na vodík nabídne opravdu dlouhý dojezd. Automobilka slibuje, že do roku 2020 představí 14 nebo i více nových modelů s ekologickým zaměřením.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
BASF vyvíjí lepší baterie. Zdvojnásobí dojezd elektromobilů

BASF vyvíjí lepší baterie. Zdvojnásobí dojezd elektromobilů

13. 7. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Poptávka po lepších bateriích s rozvojem elektromobility výrazně sílí, a tak se všechny možné společnosti snaží vyvinout řešení. Jedno z nich…

Čeká Teslu peklo? Chce dál navyšovat výrobu Modelu 3

Čeká Teslu peklo? Chce dál navyšovat výrobu Modelu 3

13. 7. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Elon Musk v nejnovějším rozhovoru uvedl, že největší peklo ve výrobě elektromobilu Tesla Model 3 teprve očekává. Americká automobilka dosáhla na…

Svět se směje autonomnímu Fordu Mustang. Jel jako opilec

Svět se směje autonomnímu Fordu Mustang. Jel jako opilec

13. 7. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Festival rychlosti v britském Goodwoodu je pro některé snad nejzajímavější automobilovou akcí roku, na které stojí za to zejména proslulý závod…

Mobilní zobrazení