Google Mapy mají problém! Největší rival ukázal naprosto dokonalou funkci
- Navigace TomTom získají velmi důležitou aktualizaci
- Do svých map implementují kvalitní satelitní snímky
- Bude to však stačit na konkurenci v podobě Google Map?

Konkurence mezi jednotlivými navigacemi je skutečně neúprosná. Většina z nás již v dnešní době preferuje mobilní aplikace, ale přesto se samostatné navigační systémy stále těší velké popularitě. Jedním z nejvýznamnějších výrobců je firma TomTom a aby svému jménu dostáli, musí své služby neustále zlepšovat. Nejnovější aktualizace přitom přinese opravdu zásadní vylepšení, které zajistila spolupráce se společností Maxar Technologies. O co přesně jde?
TomTom získává významnou aktualizaci
Navigace TomTom jsou zařízení, kterým neopovrhne žádný zkušený řidič kamionu, autobusu, ale i dobrodruh v osobním automobilu. Jejich geolokační technologie a mapová řešení jsou stále v podstatě bez konkurence, a právě tyto atributy se společnost chystá posunout na úplně novou úroveň.
Detailů není na mapě nikdy dost. Uživatelé se díky podrobnému rozkreslení dokáží mnohem lépe orientovat, proto se výrobce rozhodl spojit se společností Maxar Technologies, a to za účelem integrace satelitních snímků s enormním rozlišením do svých navigací. Ty pocházejí z největší světové knihovny satelitních snímků Vivid, přičemž jejich kvalita je mnohdy opravdu ohromující.

Čtěte také: Waze přidává zábavný retro mód, se kterým se vrátíte zpátky do minulosti
Maxar následně využije svých schopností práce s barvami, mozaikováním a celkového zpracování obrazu. Vivid Advanced, jenž bude použit u populárních míst, bude disponovat rozlišením 30 cm, zbytek světa bude zobrazen pomocí Vidid Basic s rozlišením 50 cm.
O uživatele bojuje i Google
Zdá se, že konkurenční boj v poslední době sílí stále více a více. Například společnost Google v současnosti rovněž implementuje zásadní aktualizaci týkající se výrazného vylepšení zobrazování map a jejich detailů. Suchou nit nezanechal ani Seznam a jeho aplikace Mapy.cz, jejíž nová funkce je však podstatně méně klíčová.