Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Do Košic přijde první elektrický carsharing

  |  Pavel Kreuziger  |  1 komentář

První služba zaměřená na sdílení (carsharing) elektrických vozidel na Slovensku nebude v Bratislavě, ale v metropoli východu, Košicích.

Za novou službou stojí firma SHARE’Ngo, která do země přichází z Itálie, kde už funguje od konce roku 2016. Zpočátku bude fungovat na bázi 20 automobilů, přičemž v případě úspěchu se bude flotila postupně rozšiřovat. Stejně jako tzv. free-floatingová zóna, ve které můžete auto po používání „odložit.“

Stejně jako u existujících podobných služeb, byť využívajících konvenčnější auta, nejde o carsharing v pravém slova smyslu, ale spíše o autopůjčovnu fungující na digitální bázi. Definicí carsharingu totiž je, že určitá firma (startup) působí pouze jako zprostředkovatel a majiteli aut jsou jednotlivci, případně malé podniky.

Pro carsharing bude firma SHARE’Ngo v Košicích využívat vozidla čínské značky ZhiDou, což jsou dvoumístné elektromobily. V současnosti se na slovenské doméně provozovatele půjčovny nachází odpočítávání, video v italštině a náměty na B2B spolupráci v podobě reklamy na autech nebo zvýraznění obchodu v navigaci.

Každopádně jsme zvědaví, zda celý projekt nedopadne jako půjčovna koloběžek Lime v Praze. Zatím totiž netušíme, jak bude probíhat nabíjení a kolik budou mít vlastně auta dojezd na jedno nabití. Levná spotřební vozítka čínské provenience také vyvolávají pochybnosti o ekologičnosti celého projektu, byť je jasné, že minimálně na lokální emise nějaký pozitivní vliv mít bude.

Zdroj: Sharengo.sk

ŠTÍTKY:, , , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Každopádně Košicům tleskám, a SHARE’Ngo držím palce.

Mobilní zobrazení