Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Čínská Gigafactory už vyrobila a dodala první Modely 3

  |  Jakub Mokříš  |  6 komentářů

Ve vskutku krátkém čase, menším než jeden rok, se podařilo Tesle postavit v Číně továrnu a zprovoznit ji.

První Modely 3 vyrobené v Gigafactory 3, postavené nedaleko Šanghaje, dostalo 15 zaměstnanců v rámci slavnostní ceremonie. Tesla tak poměrně neobvykle stihla výrobu zahájit před plánovaným termínem, který byl původně stanoven na 25. ledna 2020.

Modely 3 vyrobené v Číně mají také příznivější cenovku. Tesla je může prodávat levněji, protože využívá lokálních dodavatelů komponent a má samozřejmě nižší náklady, nemusí vyrobená vozidla převážet na velké vzdálenosti. Importovaný Model 3 (test) se prodával za v přepočtu 1,43 milionu korun, kdežto v Gigafactory 3 vyrobený Model 3 se prodává za 1,13 milionu korun po přepočtu. Ceny jsou samozřejmě bez subvencí. V příštím roce se navíc očekává další zlevnění, dokonce až o 20 %, protože Tesla chce využívat více lokálních dodavatelů komponent a materiálů.

Gigafactory 3 se tak podařilo zprovoznit 357 dní poté, co se poprvé koplo do země. Teď čeká Teslu navyšování výroby, začátkem příštího roku by automobilka ráda vyráběla 3 000 kusů Modelu 3 týdně, postupem času by toto číslo mělo vyrůst až na 10 000 za týden.

Zdroj: theverge

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PetrSlajahahaKerosinCmos Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Rene
Rene

Musk proste jede

Cmos
Cmos

Lituji Muska, ma skvele vize, ale tímto si podepsal ortel konce Tesly.. dávám ( zaměstnancům této továrny v Číně) tak 2 roky než Teslu a její výrobní proces cely okopiruji a začnou vyrábět stejná vozidla za nižší cenu do celého světa…

Kerosin
Kerosin

To už dávno zkusili, a dokonce s Muskovo požehnáním. Jenže ejhle, ono se to neprodává. Ono je totiž na Tesle pár věcí které kopírováním nenahradíte – předně třeba dobíjecí sít. Jak chcete okopírovat tisíce dobíjecích stanic ?
To je právě to myšlení, kterým si třeba WV představovalo jak vpadne do světa EV a okraluje ho, a až následně zjistili, že chyba lávky.

https://elektrickevozy.cz/clanky/cinane-vyrobili-klon-suv-tesly-vyjde-jen-na-zlomek-ceny

haha
haha

no to je prave to Teslu cenove dostupnou nedelaji vyrobni naklady ,ale dotace! Okopirovat k nizsi cene nepomuze…

Slaja
Slaja

Máš vůbec představu jaká je třeba ve Svedsku dotace na model S? Asi moc ne, když placas takové nesmysly.

Petr
Petr

3tisíce aut týdně? Uh jestli dělaj i soboty je to 500 aut denně.. A já zdobil stromek půl dne.

Mobilní zobrazení