Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Chevrolet radí, jak se o elektromobil starat přes zimu

  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Společně s prvním sněhem přišla zima a s ní i problémy pro majitele elektromobilů, které jsou na nízké teploty přece jen trochu náchylnější než běžná spalovací vozidla.

Portál Insideevs tedy zveřejnil tipy, které mu prostřednictvím své zaměstnankyně Katie Minterové e-mailem zaslala automobilka Chevrolet, patřící do skupiny General Motors. Jak známo, je Chevrolet jednou z prvních značek, které přišly se sériovým elektromobilem (konkrétně modelem Volt) a tak má v této oblasti nejspíš nějaké zkušenosti.

Tipy pro chladné počasí:

1. Chytrý ohřev kabiny: Na ohřívání kabiny i baterie myslete předem – k tomuto účelu využijte energii ze sítě, abyste nemuseli ubírat ze svého dojezdu. Topení je pro majitele elektromobilů poměrně náročnou záležitostí, neboť při jeho napájení z baterie zůstává menší kapacita pro samotné řízení.

2. Teplo na cestách: S tím souvisí i druhý bod, který říká, že při samotné jízdě byste spíše než topení měli využívat ohřívání sedadel a volantu. Teplé sedadlo totiž spotřebovává mnohem méně energie než vytápění celé kabiny.

3. Záleží i na tlaku vzduchu v pneumatikách: S poklesem venkovní teploty klesá i tlak vzduchu ve vašich pneumatikách. Pravidelně tak tento údaj kontrolujte a v případě potřeby doplňujte. Správně nahuštěné pneumatiky dokážou opět o něco navýšit dojezd. A s tím vlastně souvisí i ekologie, protože z jakého jiného důvodu byste si kupovali elektromobil?

Zdroj: Insideevs

ŠTÍTKY:, , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
FrantaSurcuf Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Surcuf
Surcuf

No to jsou “rady” …..jestli ona není lepší ta proklatá nafta…

Franta
Franta

Náhodou dobrý. A ještě měli poradit, kde mají levnější kulichy, rukavice a šály.

Mobilní zobrazení