Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Canoo a Hyundai budou spolupracovat na vývoji platformy pro elektromobily

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Americký startup Canoo před časem představil velice zajímavou platformu pro elektromobily. To mu patrně otevřelo dveře ke spolupráci s velkými automobilkami.

TIP: Canoo začíná s testy na silnicích. Bude z něj prodejní hit?

V Canoo se sešli bývalí odborníci z elektromobilní divize BMW a přišli s konceptem elektromobilu, který nebude možné si koupit. Namísto toho si ho lidé budou pronajímat, půjde o něco na způsob operativního leasingu.

Technicky je vůz velmi zajímavý, zejména pak jeho platforma. Ta vypadá jako takový větší skateboard, je modulární a hlavní myšlenkou při její tvorbě bylo naskládat co nejvíce komponent do podvozku, aby se maximalizoval vnitřní prostor vozu.

Canoo je velice schopný startup. Funguje od roku 2017 a první testy nové technologie proběhly už po 15 měsících od startu firmy. Cílem pak je přinést první vozy do provozu v roce 2021. Není tedy divu, že si nadějného projektu všimli lidé z Hyundai. Albert Biermann, šéf vývoje automobilky, uvedl, že budou s inženýry s Canoo spolupracovat na vývoji platformy pro budoucí elektromobily Hyundai. Do těch ostatně vkládají velké naděje a inovativní přístup může být něco, co je posune před konkurenci.

Zdroj: electrive

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení