Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Bude takhle vypadat vytuněná Škoda Enyaq GT?

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Zajímá vás, jak by mohla vypadat vytuněná verze nového elektromobilu od Škodovky? Jeden nejmenovaný umělec se pokusil Škodu Enyaq GT navrhnout a vyobrazit. Mohla by takhle opravdu vypadat? To asi nezjistíme, dokud nedojde k oficiálnímu odhalení.

Render Škody Enyaq GT vytvořený anonymním umělcem | foto: InsideEVs

TIP: Škoda Auto vystavuje nultý kus nového Enyaqu iV

Kolegové z webu InsideEVs se dohodli s anonymním umělcem, který chtěl svou identitu ponechat pod rouškou tajemna, a společně vytvořili render Škody Enyaq iV v kupé verzi, která by se měla pravděpodobně jmenovat Škoda Enyaq GT. Samozřejmě se jedná o neoficiální render, ovšem dost možná je mnohem blíže k pravdě, než by se mohlo na první pohled zdát.

Tento umělec vyobrazil o dost hezčího bratříčka elektromobilu Škoda Enyaq iV. Ten je také založený na platformě MEB, elektrická Škoda GT by měla mít možnost výběru mezi pohonem zadní nápravy, anebo pohonem obou náprav s výkonem až 225 kW a točivým momentem 460 Nm.

Specifikace?

Dále by měla mít na výběr rovnou tři možnosti kapacity baterií. Konkrétně by se mělo jednat o baterie o kapacitě 55 kWh, 62 kWh a 82 kWh. Dojezd tohoto elektromobilu by měl být dle standardů WLTP až 510 km na jedno nabití. Co se týče rozměrů, tak se Enyaq GT zdá lehce kratší, než je Enyaq iV. Ten je 4,65 metrů dlouhý. Je ovšem dost možné, že se jedná pouze o iluzi kvůli nové linii střechy.

Ačkoliv jsou prezentace Škodovky uznávané jako ty nejlépe hodnocené v USA, tak zatím nepadlo jediné slovo o prodeji Enyaqu na americké půdě. Co by mohli Američané dostat jako náhradu? Třeba takový Enyaq GT v podání Volkswagenu, nového člena ID rodiny. Třeba by se jmenoval ID.4 GT, anebo by si zasloužil své vlastní označení jako například Volkswagen ID.6, který byl nedávno spatřen při testování?

Ať už by se Volkswagen rozhodl jakkoliv, tak by mohl být takový vůz mezi americkými zákazníky velmi populární. Někteří z nich doteď nechápou, proč nechce Volkswagen v Americe prodávat ID.3.

zdroj: InsideEVs

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení