Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

BMW si zajišťuje suroviny pro výrobu baterií na 10 let

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Dá se předpokládat, že s přibývajícím zájmem automobilek o výrobu elektromobilů, nebo minimálně částečně elektrifikovaných vozů, budou ubývat zásoby surovin, které jsou potřebné pro výrobu naprosto klíčové komponenty – baterie.

Tip: Policie bourala se sportovním BMW i8. Neměla ho ani 3 týdny

V BMW už tak myslí raději dopředu a snaží se zajistit přísun surovin pro výrobu baterií do jejich aut pro příštích 10 let. Konkrétně se jedná o kobalt a lithium.

Smlouva by měla být podepsána v nejbližší době.

U současných Li-Ion baterií se zmíněné klíčové suroviny kobalt a lithium používají již řadu let a pokud vědci nepřijdou na jejich nahrazení jinými surovinami, pak zcela jistě poptávka a cena dále ruku v ruce porostou. Jen za posledních 10 let se cena lithia více než zdvojnásobila, a v případě kobaltu pak došlo za poslední 3 roky dokonce ke ztrojnásobení ceny.

V nabídce německé automobily BMW nyní najdeme několik elektrifikovaných vozů, např. nejznámější modely BMW i3 nebo BMW i8. A do budoucna budou elektrické vozy u této stáje dále přibývat, jen do dvou let plánuje společnost 40 elektrifikovaných vozů, nebo dokonce 12 čistě elektrických aut do roku 2025.

zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení